Bevált a fordított rajtrács a W Series-ben, de csak mert tét nélküli volt

A W Series vasárnapi futama elképesztő izgalmas befutója matt is nagyobb rivaldafényt kapott, mint elődei, ám a próbaüzem kapcsán sokaknak az volt az érzése, hogy a tétnélküliség jelentette az izgalmat.

Jamie Chadwick, Caitlin Wood

Alexander Trienitz

A W Series első szezonja sikeresnek tűnik, a női versenyzők eggyel több lehetőséget kapnak a bizonyításra, a versenyek hozzák a várt színvonalat, sőt, vasárnap minden várakozást felülmúlt a futam. Az asseni hétvége szombati napján a mezőny a kiírás szerint versenyzett, vasárnap viszont próbára tették a fordított rajtrács ötletét.

A vasárnapi versenyen pontokat nem osztottak, ezt elsősorban a futamot megnyerő Megan Gilkes sajnálhatta, aki így továbbra is pont nélkül áll, holott egy futamgyőzelem bebiztosítaná a helyét a tabella első 12 helyezettje között, ami egy újabb évet jelentene számára a sorozatban. Ugyanis csak az első 12 helyezett maradhat 2020-ban is, a többiek az idei évhez hasonló kvalifikáción kénytelenek részt venni.

A vasárnapi próba fényesen bevált, hiszen a szezon eddigi legizgalmasabb futamát láthatták a nézők, a legszorosabb befutóval, Gilkes ugyanis mindössze 0,003 másodperccel verte Alice Powellt. Ennek ellenére nem mindenki biztos benne, hogy jövőre bevezetik a fordított rajtrácsos futamot.

"Elképesztő őrült futam volt, ugyanakkor nagy szórakozás is. Kemény csata volt, olyan, ami valóban gondolkodásra késztet" - jelentette ki Caitlin Wood. "Nagyon élveztem, és remek lehetőség volt, hogy a W Series bemutathatta, hogy ilyen izgalmas futamokra képes, de én örülök neki, hogy nem volt pontozás. Persze jó lehetőség lenne tovább gyarapítani a pontok számát, de nem hiszem, hogy ettől megmaradna ez az izgalom, szerintem, ha pontokról lett volna szó, mindenki máshogy versenyzett volna."

17 esztendővel ezelőtt Michael Schumacher ötszörös világbajnok lett, amivel beérte a legendás Juan Manuel Fangio F1-es rekordját, mely évtizedeken át megdönthetetlennek tűnt.

Előző cikk A két női pilóta vakon próbált szimulátorozni: ez lett a vége (videó)