A Ferrari fiatal pilótalányt igazolt a versenyző akadémiájába

A holland-belga Maya Weug lett az első lány, aki lehetőséget kap a Ferrari Driver Academy tagjaként arra, hogy gyári támogatással dolgozzon azon, hogy eljusson a Forma-1-be.

Az FIA és a Ferrari közös kezdeményezése volt a tavaly elindított Girls on Track Rising Star verseny, amelyben a legjobb 16 éven aluli versenyzőlányokat keresték. A 4 döntős lány utolsó megpróbáltatása Maranellóban, a Ferrari főhadiszállásán volt, Weug pedig 1 francia és 2 brazil lányt legyőzve nyerte meg a programot.

Weug 7 éves kora óta gokartozik, és már 4 éve versenyez nemzetközi szinten, de elismerte, hogy sem a koronavírus-járvány, sem a 19 másik jelölt nem könnyítette meg a dolgát.

Azon felül, hogy Weug a Ferrari versenyzőakadémiájának tagja lett, egy biztos helyet is nyert a 2021-es Formula 4-es bajnokságba is, ahol elmondása szerint az lesz a célja, hogy „versenyről versenyre” fejlődjön.