WTCC: Muller nyerte a második versenyt, Lopez megvédte a címet!

Jose Maria Lopez megvédte a címét Motegiben, ezzel hat futammal a bajnokság vége előtt bebiztosította a harmadik elsőségét a sorozatban. Yvan Muller nyert, Tiago Monteiro a harmadik pozícióba hozta be a Hondát.

Lopez kezdett az élről a második versenyen, Muller a második kockába állt fel Motegiben. Michelisz a 10. helyről kezdhette a menetet, Huff volt előtte a kilencedik helyen. Lopez 117 pontos előnnyel vághatott neki a futamnak, tehát elméletileg az argentin megvédhette a címét a leintést követően - erre elég jó esélye volt.

A rajt simaliba, Lopez és Muller az élen, Monteiro feljött a harmadik helyre. Norbi megelőzte Huffot, 9. volt az első körben. A második körben Björk húzott egy bátrat, és beékelődött Huff elé, aki Norbira koncentrált. A Volvók hozták a műsort, ugyanis Girolami haladt Norbi előtt, Björk és Huff a magyar Honda mögött. A harmadik körben Björk meg is előzte Norbit, aki a nyolcadik helyre esett vissza ezzel.

Lopez, Muller, Monteiro, Bennani, Chilton, Girolami és Björk volt a sorrend Michelisz előtt. Az ötödik körben Girolami beesett Chilton mellé, belülről tudta le a brit versenyzőt. Chilton fogta a sort, Norbi is elkezdett nézelődni Björk mögött, jelezve, hogy lassú a „mozdony”. Lopez az élen unatkozott, közel 2 másodperc volt az előnye. Féltávra beálltak az erőviszonyok, nem volt akció, unalomba fulladt a körözés.

A 13. körben érdekes fejlemény történt: Lopez szélesen ment egy kanyarban, elengedte Mullert, aki átvette az első helyet. Tétje nincs sok, Lopez így is bajnok lett. Lopez előnye 120 pont az összetettben, és 110 elég ahhoz, hogy bebiztosítsa a címét. Ez simán meglett, jövőre már a Formula E-ben fog szerepelni a háromszoros WTCC-bajnok.

japfut2

Előző cikk Michelisz megnyerte az első WTCC-futamot Japánban!
Következő cikk MotoGP: Brutális baleset után egy bámulatos Brit Nagydíj Vinales és a Suzuki győzelmével! Crutchlow 2. Rossi 3.