BRÉKING

WTCC: Michelisz Norbi az utolsó métereken, drámai körülmények között bukta el a győzelmet a Volvo ellen Kínában

Michelisz Norbert a japán versenyhétvégét követően Kínában is nagyszerű teljesítménnyel állt elő, és egészen az utolsó kör végéig vezette a futamot, de végül a Volvo lett a nyertes.

Michelisz és Filippi nem kapta túl jól el a rajtot, de a magyar versenyző elég kemény volt ahhoz az első kanyarban, hogy maga mögött tartsa Chiltont, aki remekül jött el a Citroennel.

Ekkor az élről rajtoló korzikai már csak a 4. helyen állt a Chevrolettel, és fokozatosan visszaesett. A harmadik körben pedig búcsúzott a küzdelmektől egy kakaskodást (Lopez és Ekblom) követően és miután rossz helyen állt meg, beküldték a pályára a biztonsági autót. Ezzel Michelisz 1,2 másodperces előnye is elolvadt.

A biztonsági autó az 5. kör végén visszatért a bokszba. A versenybíróság a biztonsági autós fázis miatt 14-ről 16 körre módosította a versenytávot. Norbi az újraindítást követően ismét képes volt tempót menni, és sok nem kellett neki ahhoz, hogy megint elkezdjen ellépni a mezőnytől.

A 9. körben Tarquini és Chilton ütközött össze egymással a második helyért zajló csatában. Az ütközés miatt mindketten kénytelenek voltak kihajtani a bokszba, így a volvós Björk került a második helyre nevető harmadikként. Muller ekkor a harmadik pozícióban autózott Catsburg és Valente előtt.

Björk a 60 kilogrammal könnyebb Volvóval nagyon nagy tempót diktált, és 3 körrel a leintés előtt ráesett Norbira. Ekkor már Muller is igen közel volt a gyári Citroennel. Egy körrel később a Volvo és a Honda össze is ért egymással, de mindketten a talpon tudtak maradni, és Norbi az élen. Michelisz ekkor az utolsó figyelmeztetését kapta meg a versenybíróságtól az eset után.

HUFF Rob (GBR) Honda Civic team Castrol Honda WTCC ambiance portrait MICHELISZ Norbert (hun) Honda Civic team Honda racing Jas portrait ambiance MONTEIRO Tiago (por) Honda Civic team Castrol Honda WTCC portrait ambiance during the 2016 FIA WTCC World Touring Car Championship at Shanghai, China, September 23 to 25 - Photo Jean Michel Le Meur / DPPI

Az utolsó kört egészen elképesztő csatában kezdte meg Michelisz, Björk , Muller, Catsburg és Lopez. Az utolsó métereken a Volvo kihasználta az erejét és megszerezte az első győzelmét a WTCC-ben. Norbi majdnem a második helyet is elvesztette, de kivédekezte Mullert és újabb fontos pontokat szerzett a bajnokságban a két csapattársa előtt.

„Kicsit csalódott vagyok, mert ha 90%-ban vezeted a versenyt és végül csak második leszel, csalódottan gondolsz vissza a futamra. Persze fontos pontok voltak ezek számomra és a Honda számára is, aminek örülök.”

„Mindent megtettem, amit csak lehetett, de sajnos így alakult. A biztonsági autós fázis nem tett jót nekünk, de ilyen az autóversenyzés.”

A Zengő Motorsport versenyzői a 14. és a 15. helyen fejezték be a futamot a mezőny végén.

Michelisz az újabb dobogójával 10 pontra megközelítette Monteirót, aki jelenleg a harmadik helyen áll a bajnokságban.

Az első futam végeredménye egyelőre ideiglenes, mivel a versenybíróság a második verseny után meg fogja vizsgálni Michelisz és Björk kemény csatáját, összeérést.