Piquet az Autosport Awards díjazottjai között szerepel

A háromszoros Forma-1-es világbajnok, Nelson Piquet vasárnap, Londonban megkapja a Gregor Grant életműdíjat a motorsportban a 2017-es Autosport Awards ceremónián.

Nelson Piquet, Williams FW11B Honda

LAT Images

Piquet részt vesz a ceremónián, hogy személyesen vegye át a díjat, melyet korábban olyan versenyzői ikonok érdemeltek ki, mint Mario Andretti, Dale Earnhardt Sr., Sir Jackie Stewart, Sir Stirling Moss, Alain Prost és Emerson Fittipaldi. Az elismerés 1989 óta egyike az éves Autosport Awards ceremónia díjainak.

Az Autosport Awards eseményt az egyik legnagyszerűbb éjszakának tartják a motorsport világában. Először 1987-ben rendezték meg, és a korábbi résztvevők és győztesek listáján szerepel Ayrton Senna, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Colin McRae és Niki Lauda is.

Nelson Souto Maior néven született, de Piquet az édesanyja vezetéknevét használta, hogy eltitkolja a kezdeti versenykarrierét a helytelenítő szülök előtt. Piquet 1978-ban, a Brabhamnél, vagyis Bernie Ecclestone csapatánál mutatkozott be a Forma-1-ben, mint Niki Lauda csapattársa.

1981-ben három futamgyőzelemmel és hét dobogós helyezéssel először világbajnok lett a Brabham BT49-cel.

"Nagy megtiszteltetés elnyerni ezt a díjat és csatlakozni a győztesek különleges névsorához. Nagyon büszke vagyok, hogy az Autosport engem választott a versenykarrierem révén, és már alig várom, hogy ezen az eseményen találkozhassak a régi barátaimmal." - mondta Piquet.

1983-ban Piquet a turbófeltöltős BMW-Brabham BT52-vel versenyzett, majd három futamgyőzelmet szerzett, amivel egy egész szezonon át tartó küzdelmet követően másodszor is világbajnok lett a renault-os Alain Prost ellen.

A harmadik címét négy évre rá szerezte meg, amikor legyőzte a williamses csapattársát, Nigel Mansellt. Összesen 204 alkalommal állt rajthoz, 23 futamgyőzelmet szerzett és 60 alkalommal pezsgőzhetett a 13 éves Forma-1-es pályafutása során. Egyike azon 10 versenyzőnek, aki háromszoros Forma-1-es világbajnoknak mondhatja magát.

Az eseményt ismét a londoni Grosvenor House Hotelben rendezik meg, és egy új műsorvezetői gárdával folytatják, melyben helyet kapott a Forma-1-es legenda, David Coulthard és a népszerű közvetítő, Lee McKenzie.

Egy teljesen új színpad, formátum és elbűvölő vörös szőnyeg várja a jelölteket és a díjazottakat a világ minden tájáról. A szurkolók a díjátadót élőben követhetik a globálisan elérhető Motorsport.tv-n, az Autosport.com-on és a Motorsport.com-on.

Piquet csatlakozik a globális motorsport sztárjaihoz. Az elismert díj jelöltjei között ott van Lewis Hamilton, mint az év nemzetközi versenyzője, hiszen idén megszerezte pályafutása negyedik bajnoki címét, illetve Fernando Alonso, mint az év újonca, az Indy 500-as debütálása révén.

Az év versenyautója díjért a Mercedes bajnok autója, a W08 EQ Power+ is versenyben van az M-Sport Fiesta RS WRC gépe mellett is, ami az év raliautója díjra is jelölt a Hyundai i20WRC-vel és a Toyota Yaris WRC-vel egyetemben.

A McLaren Autosport BRDC Award győztesét is ezen az estén jelentik be, hiszen négy fiatal brit versenyző - Enaam Ahmed, Max Fewtrell, Harrison Scott és Dan Ticktum - is abban reménykedik, hogy elnyerik a díjat, mely a győztesnek egy F1-es tesztet jelent, a lehetőség mellett, miszerint 2018-ban csatlakozhat a McLaren fiatal versenyzői programjához. A díjat először David Coulthard nyerte el, aki idén az Autosport Awards egyik műsorvezetője lesz.

Az Autosport Awards a Motorsport Network által kerül bemutatásra - vagyis a világ legnagyobb független autóipari és motorsportos digitális felülete által, mely emberek millióit köti össze, akik imádják a motorsportot és az autókat. A hálózat olyan kulcsfontosságú ipari eseményeket is megszervez, mint az Autosport International.

Előző cikk A triplázások nagy mesterei a Forma-1-ben: Schumacher és Hamilton
Következő cikk 42 éve halt meg az F1 történetének egyik legkülönlegesebb versenyzője