MotoGP: Pedrosa őrült győzelmet aratott a 8. helyről Rossi hazai közönsége előtt! A Doktor második Lorenzo előtt!

Valentino Rossi a verseny elején átvette a vezetést, és sokáig meg is tartotta, azonban a középmezőnyben "vérszemet kapó" Pedrosa elvette tőle a győzelmet hazai pályáján, Misanóban. A spanyol-olasz pároshoz Lorenzo került a legközelebb, de a pole-ból induló spanyol nem tudott mit kezdeni a duóval. Marquez nagy meglepetésre a negyedik helyre szorult.

A MotoGP mezőnyét a hétvégén meleg, napos idő fogadta Misanóban - talán ennek is köszönhető, hogy az időmérőn Lorenzo szerezte meg a pole pozíciót.

A verseny előtti bemelegítésem Marc Marquez volt a leggyorsabb - a spanyol azonban bukott is. A mezőny 28 fokban indult el.

Lorenzo nagyszerűen kapta el a rajtot, és a spanyol meg is tartotta a vezető helyét - mögötte Rossi és Vinales kemény csatát vívott, melyből az olasz jött ki győztesen. Dovi feljött a negyedik helyre, Marquez és Pedrosa elé.

A második körben a Honda spanyolja egy briliáns manőverrel Dovi elé került, miközben az élen Lorenzo és Rossi között 0.2 másodperces különbség alakult ki.

A Doktor meg is előzte csapattársát, és a közönség ujjongása közben, hazai pályán az élre állt!

Dppi_11116034_088

A harmadik körben Vinales mellett Marquez és Dovi is elment, így a Suzuki spanyolját már Pedrosa is támadni kezdte.

Rossi körről-körre egyre nagyobb előnyt próbált kiépíteni, és az ötödik körben több mint 0.9 másodperccel vezetett Lorenzo előtt. Marquez mögöttük azonban nagyobb tempóra kapcsolt, hogy 1.8 másodperces hátrányát ledolgozza.

Pedrosa Vinales után Dovin is átrágta magát, és megszerezte a negyedik helyet csapattársa mögött - csakhogy 1.5 másodperces lemaradásba került.

Az első négy versenyző között a különbségek egyre kisebbek lettek, már ekkor látszott, a verseny második fele nagy harcot tartogathat a Yamahák és a Repsol-Hondák között.

Pedrosa a 14. körben meg is előzte csapattársát, és feljött a harmadik helyre!

+13.882

12 körrel a verseny vége előtt Pedrosa annyira elkapta a fonalat, hogy még Lorenzót is megelőzte -a hondás ezután a Doktort és az első helyet célozta meg.

Aleix Espargaro a Suzukival kicsúszott a tízes kanyarban, ezzel úgy tűnt, bukta is a pontszerzést.

Közben Pedrosa körről-körre közelebb került Rossihoz - 9 kör volt hátra, mikor a különbség 0.6 másodpercre olvadt.

7 körrel a leintés előtt Rossi és Pedrosa között 0.3 másodpercre csökkent a különbség - és a hondás át is vette a vezetést!

Rossi egyszerűen nem tudott mit kezdeni Pedrosa tempójával, így végül a közönség legnagyobb bánatára második lett Lorenzo és Marquez előtt.

A nyolcadik futamon a nyolcadik futamgyőztest ünnepelhetjük! Micsoda statisztika!

11:14.356

Előző cikk Keszthelyi Vivien Brnóban gyarapíthatja győzelmei és dobogós helyezései számát
Következő cikk MotoGP: Rossi és Lorenzo "egymásnak estek" a misanói futam után!