MotoGP: Marquez csúnya rajtelsősége Aragónban, Rossi csak a 6.

A Honda sztárversenyzője és világbajnoka nagyon magabiztosan húzta be az aragóni időmérő edzést, közvetlen Vinales és Lorenzo előtt. Marquez ezzel zsinórban a negyedik rajtelsőségét szerezte meg ezen a pályán.

Az Aragón Nagydíj időmérő edzése gyakorlatilag kifogástalan időjárási körülmények mellett vehette kezdetét a Q1-es szakasszal, aminek a vége igencsak szorosra és izgalmasra sikeredett. A Q2-be végül Danilo Petrucci jutott be az élen a Ducatival, míg a második helyen ugyanezt Stefan Bradl abszolválta az Aprilia legnagyobb örömére, ami egy igen nagy siker volt a csapat számára.

A legvégén Michele Pirro bukott. Az olasz ducatis szerencsére megúszta súlyos sérülés nélkül, de így le kellett mondania a továbbjutás lehetőségéről.

A 15 perces Q2 elején Marquez kissé meglepő módon gyorsan akcióba is lendült, de nem sokkal később Rossi és Lorenzo is kigurult a bokszból a Yamahával. Ezzel a három legnagyobb sztár rögtön a pályán is volt a közönség legnagyobb örömére.

Marquez nem kérdezett és egy 1:47.1-es idővel nyitott, vagy jobban mondva sokkolta a riválisait. A délelőtti idejéhez képest ez majdnem 1 másodperccel volt gyorsabb. Ezzel szemben Lorenzo az első gyors köre 2 másodperccel volt lassabb.

A következő köre már sokkal gyorsabb volt, de ez is jócskán elmaradt a honfitársától. 8 tized volt a különbség, míg Crutchlow 7 tizeddel állt a második helyen.

7 perccel a vége előtt a TOP-10 sorrendje: Marquez, Crutchlow, Lorenzo, Rossi, Pedrosa, Vinales, A. Espargaro, Dovizioso, Redding, Bradl.

1,5 perc volt hátra, amikor Dovi bejött a második helyre, miközben Crutchlow bukott. Röviddel ezután Vinales jött fel a második pozícióba. Pedrosa is túlhúzta a Hondával, ami egy bukással ért véget.

Az időmérő edzést végül Marquez nyerte meg. A bajnok mögött közvetlen Vinales zárt 6 tizeddel, majd Lorenzo, aki eddig csak küszködött, de most magabiztosan verte Rossit. Az olasz legenda nem lehet túl elégedett az eredményével, mivel csak a 6. kocka lesz az övé, közvetlen Dovi és Lorenzo mögött.

Előző cikk MotoGP: Rossi szerint Lorenzo elégedetlenkedése "egy vicc"
Következő cikk MotoGP: Marquez, Vinales és Lorenzo is boldog az időmérőjével