MotoGP: Crutchlow a pole-ban Rossi és Vinales előtt! Micsoda eseménydús időmérő Silverstone-ban!

A MotoGP mezőnye a Brit Nagydíj időmérő edzését elég meglepő eredménnyel zárta, ugyanis a hazai pályán versenyző Crutchlow-é lett a pole pozíció Rossi és Vinales előtt. A nedves körülmények sokakat megtréfáltak, Marquez és Dovi is bukott a...

A MotoGP a hétvégén Silverstone-ban látogatott, ahol viszonylag hűvös időjárás fogadta őket 17 fokkal és esővel. A pénteki első szabadedzésen Vinales állt az élen Lorenzo és Marquez előtt, majd az FP2-re Iannone megelőzte Vinalest, és Crutchlow is feljött a harmadik helyre.

A ma reggeli harmadik edzésen Marquez Vinalest és Iannonét is megelőzte. Rossi tegnap már elmondta, hogy mennyire meglepődött a Vinales-Iannone páros tempóján.

Közvetlenül az időmérő előtt az FP4 már nedves volt, ezt Marquez nyerte meg Dovi és Crutchlow előtt.

A Q1-re az eső elállt Silverstone-ban, de a pálya így is nedves maradt a kvalifikációra. A javuló körülmények miatt folyamatosan egyre gyorsabb kört futottak a versenyzők, mikor közel a vége előtt az eső újra rákezdett. Végül Laverty futotta meg a leggyorsabb időt 2:18.193-mal. Mellette Miller jutott még tovább a Q2-be.