MotoGP: Brutális baleset után egy bámulatos Brit Nagydíj Vinales és a Suzuki győzelmével! Crutchlow 2. Rossi 3.

Silverstone-ban két rajtot követően egy rendkívül izgalmas verseny szemtanúi lehettünk, melynek végén Vinales megszerezte élete első győzelmét a MotoGP-ben, a Suzuki színeiben. A fiatal spanyol mögött már sokkal nagyobb harc folyt a dobogóért, melyből végül Crutchlow és Rossi jött ki győztesen.

A MotoGP mezőnye egy elég őrült versenyhétvégét teljesít Silverstone-ban, ugyanis a brit időjárásnak megfelelően, 17-18 fokos hőmérséklet és eső fogadta őket a szigetországban.

Már a reggeli bemelegítésen is esett az eső, de a verseny száraz körülmények között indult el, és a futam alatt sem vártak esőt.

Tegnap a pole pozíciót Crutchlow szerezte meg Rossi előtt, így a mai futam már alapvetően izgalmasnak ígérkezett.

A rajt azonnal egy hatalmas balesettel kezdődött, ugyanis Pol Espargaro és Loris Baz motorjai is megforogtak a levegőben.

Az élre Vinales állt fel, Rossi és Crutchlow előtt, azonban a mezőny szinte egy kört sem tett meg, mikor jött a döntés: a versenyt piros zászlóval félbeszakítják.

A balesetben a versenyzők is megsérültek, illetve rengeteg törmelék került a pályára, amit el kellett takarítani. Szerencsére mindketten maguknál voltak, viszont az orvosi központba szállították őket.

Dppi_11116031_088

A második rajtnak az eredeti sorrendben vágtak neki a versenyzők, ezúttal Crutchlow és Rossi jöttek el a legjobban, majd pár kanyarral később Vinales először Rossi, majd Crutchlow mellett ment el.

Közben Marquez is feljött harmadiknak, miután megelőzte Rossit. Lorenzo egy kör után csupán nyolcadik volt.

A Honda spanyol bajnoka Crutchlow-n is átrágta magát, és nagyjából 1 másodpercre követte az élen álló Vinalest.

17 kör van hátra, mikor Scott Redding a kilencedik helyről kicsúszott, miközben a hármas kanyarban Bradl dobta el motorját.

A 7. körben Rossi visszaelőzte Marquezt, és feljött a második helyre, ekkor azonban Vinales mögött 2.4 másodperces hátrányba került.

A Doktor és Marquez között 0.5 másodperces különbség volt, mikor Vinales előnye továbbra is megmaradt, sőt 2.9 másodpercre nőtt.

+13.607

9 körrel a verseny vége előtt Vinales mögött egy szoros öt versenyzős csata alakult ki: Rossi-Iannone-Crutchlow-Marquez-Pedrosa között. A dobogós helyek sorsa innentől teljesen kiszámíthatatlanná vált.

7 körrel a leintés előtt Iannone átvette a boly vezetését, majd a következő körben Crutchlow is megelőzte Rossit.

Iannone a második helyről esett ki 6 körrel a leintés előtt!

Marquez a következő körben elhagyta a pályát, de pont ugyanoda, Rossi "sarkába" jött vissza - kérdés, ez a versenyirányításnak mennyire tetszik majd.

A két bajnok ezután rendkívül szoros csatát vívott - ismét egymásra találtak!

Marqueznek sikerült a Doktor elé kerülni, sőt még Crutchlow-t is támadta, csakhogy a nagy támadásban szélesre vette a pályát, és kicsúszott, így visszaesett Rossi és Pedrosa mögé.

A dobogóra Vinales mellett Crutchlow és Vinales álhat fel!

Iannone és Crutchlow után Vinales is megszerezte első győzelmét a premier kategóriában!