DTM: Parádés Audi-győzelem a két BMW előtt a Norisringen

Nico Müller nagyon nagyot ment az Audival és teljesen megérdemelten nyerte meg a második futamot a Norisringen Tom Blomqvist és a másik BMW-t kormányzó Maxime Martin előtt. Ez volt Müller első győzelme a DTM-ben.

A rajt az aszfaltcsíkhoz képest meglehetősen sima volt, bár így is volt lökdösődés az első kanyarban, és nem sokkal később a biztonsági autónak be kellett hajtania a pályára a letört alkatrészek miatt, ám pár perccel később útjára is engedték a mezőnyt.

Az újraindítást követően Blomqvist vezette a versenyt a BMW-vel, közvetlen a jól rajtolt Müller (Audi) és Di Resta (Mercedes) előtt, míg Auer a 4. helyen állt a Mercedesszel, addig Martin az 5. pozícióban a másik bajor versenygéppel.

Ekström ekkor már a bokszból figyelte az eseményeket, hiszen az autója megsérült a Di Restával kapott ütközést követően és kiállt. Farfus volt a másik nagy vesztese a rajtnak az M4 DTM-mel. A 19. körben a mezőny fele még mindig 10 másodpercen belül volt egymáshoz képest, és a versenyzők szinte végig szélárnyékban autózhattak. A kiállások a 25. körben kezdődtek meg Di Resta, Martin, és Scheider hajtott be elsőként. A skót ex-F1-es versenyző kerékcseréje például 2.6 másodpercig tartott a Mercedesszel.

A 33. körben Müller az első kanyarban beszúrta az Audit az élen autózó BMW elé, de Blomqvist sokkal szűkebben fordult, így visszazárt. Ekkor Auer már nagyon közel volt hozzájuk a harmadik helyen, aki két körrel később behajtott a bokszba, ahol azonban 6.1 másodpercig "parkolt", és nagyon sok időt vesztett, valamint majdnem össze is ütközött a társával. A 36. körben Blomqvist állt ki az élről az új gumikért, de a kerékcsere nem volt túl gyors: 3.8 mp. A 37. körben Tambayat tették ki a pálya szélére, aki nagyon dühös volt Da Costára, mivel sok időt bukott. A versenybíróság 5 másodperces büntetéssel sújtotta a túl agresszív pilótát, ami valamelyest elégtételt jelentett Tambay számára.

Müller az 51-es rajszámú Audival a 43. körben állt ki a friss gumikért az élről. A versenyző a rivális BMW elé tudott visszajönni, de Blomqvist rettentően közel volt hozzá a második helyen, így gyakorlatilag ott folytathatták, ahol azt korábban abbahagyták. Az 52. körben a kiállásokat követően így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Mue, Blo, Mar, Dir, Aue, Wit, Mor, Spe, Dac, Vie.

Az 56. körben Vietoris és Da Costa talált egymásra, aminek egy megpördülés lett a vége a portugál részéről, aki egy 360 fokos fordulatot követően folytatni tudta az útját. Nem sokkal később Götz játszotta el ezt el, aki hasonló módon tette irányba a gépet, csak egy helyben. A versenybíróság bokszutca áthajtásos büntetésben részesítette Vietorist, amiért kilökte a tárást. Ekkor már Green és Paffett is feladni kényszerült a versenyt egy technikai gond miatt.

7 perccel a leintés előtt a biztonsági autónak ismét pályára kellett gurulnia a nem megfelelő versenyzői körülmények miatt. Az első kanyarban hevertek a törmelékek, amik könnyen defektet okozhattak volna. A versenyt 4 perccel a kockás zászló előtt indították újra második alkalommal a délután folyamán.

Végül Müller nyerte meg a versenyt az Audival a két BMW előtt, majd jött a negyedik helyen Paul di Resta és a másik Mercedesszel Auer. Wittmannak csak a 6. helyre sikerült felzárkóznia. A bajnokságot Wittmann vezeti 75 ponttal a neve mellett, majd jön a 73 pontos Mortara és a 70 egységet birtokló Di Resta. A legjobb 5-ben ott van még Green (63 pont) és Martin (62) pont.

Végeredmény - második verseny

muller10

Előző cikk Hankook Autós Országos Gyorsasági Bajnokság: Báldi győzelme a Pannónia-ring második futamán
Következő cikk MotoGP: Jack Miller nyerte a kaotikus és két rajtos Holland Nagydíjat Marquez és Redding előtt! Rossi, Lorenzo, Dovi KO!