DTM: három győzelem és tetemes előny, Wittmann bajnok lesz a Hungaroringen?

Marco Wittmann megnyerte az első futamot a Nürburgringen, ma pedig dobogóra állhatott, de hiába a nagy előny összetettben, a cím csak az utolsó hétvégén fog eldőlni? A következő állomás Budapest: szeptember 23-25 között lesz a Hungaroringen a...

14 futamon van túl a mezőny, még négy versenyen osztanak pontokat: a győzelemmel 25 egységet lehet bezsebelni. Wittmann 170 ponttal rendelkezik, a vasárnapi győztes Edoardo Mortara 137 ponttal a második. Robert Wickens 120 pontjával a harmadik helyre esett vissza. Az audis Mortara szintén három győzelmet aratott eddig a 2016-os szezonban, ma a hatodik helyről rajtolva végzett az élen, rögtön az első kanyar előtt nyert két pozíciót.

„Még négy verseny vár ránk, lehet szerezni pár pontot”- mondta a 2014-es bajnok Wittmann. „Persze, az előny kényelmes, de nem szabad ebben bíznunk. A bajnokság szoros, a versenyek is azok, ma pedig láthattuk, hogy sok minden történhet”- fejtette ki a mai harmadik helyezett, akinek nyomában szorosan ott lihegett Ekström, pár tized választotta el őket a leintésnél. „Elégedett vagyok a hétvégével: ha kétszer is a dobogóra tudsz állni, akkor minden okod megvan az örömre.”

Motorsports: DTM race Nürburgring 2016, #22 Lucas Auer (AUT, Mercedes-AMG DTM Team Mücke, Mercedes-AMG C 63 DTM), #48 Edoardo Mortara (ITA, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS5 DTM), #11 Marco Wittmann (GER, BMW Team RMG, BMW M4 DTM)