A Suzuki Endurance Racing csapata nyerte a szezonnyitó Bol d’Ort

A FIM Endurance World (EWC) bajnoki címét birtokló Suzuki Endurance Racing Team (SERT) könnyedén megnyerte a 2016/17-es szezon nyitókörét. Anthony Delhalle a negyedik körben került az élre a francia Paul Ricard pályán, a csapat problémamentesen motorozott 24 órán keresztül. Delhalle, Masson és Philippe komoly tempót diktált, amely egy fantasztikus kilenc kör előnyös győzelemhez vezetett.

Az EWC új versenyzője, a japán Trick Star Racing a harmadik helyen végzett az első 24 órás versenyén. Bár a verseny korai szakaszában az első három helyen is állt, a Dunlop partnere, a Honda Endurance Racing mechanikai problémákra hivatkozva kiszállt a versenytől három órával a vége előtt, míg a GMT94 Yamaha kétszer is balesetet szenvedett, ami miatt négy óra után a 44. helyre került.  A csapat elképesztő versenyzéssel végül a kilencedik helyen végzett.

Az Endurance Világkupát superstock kategóriában egy másik új csapat nyerte, a Moto AIN, amely órákon át keményen küzdött a Tati Team Beaujolais Racing csapattal. Az endurance versenyeken újnak számító, de a Dunlop abroncsokat már jól ismerő versenyző, Alexis Masbou volt, aki állandó World Championship Moto2 GP versenyző. A 24 órás verseny minden köre hosszabb volt, mint a Moto2 versenyekben, de a francia versenyző kitartott a végéig és így hozzájárult az osztály győzelméhez. A Tati Team Beaujolais a dobogó második fokára léphetett.

A Bike 212, Dunlop Motors Events csapata a legújabb Dunlop D212 GP Racer abroncs útra tervezett újgenerációs prototípusával versenyzett, mely a 2017. januári kereskedelmi bemutatkozása előtt biztosítja az érvényes specifikációt. Ez lesz a legújabb, komoly ’track day’ versenyzők vagy utcára készült abronccsal versenyzők számára készült abroncs. A csoport 11. helyen zárta az osztályt a baleset ellenére. A versenyzők azt mondták, hogy a D212 GP Racer jellemzői nagyon hasonlítanak az versenyspecifikus abroncsokéhoz.

A Dunlop Independent Trophyban a Moto AIN CRT volt a legjobb, akit a Tati Team Beaujolais Racing és a Voelpker NRT48 by Shubert-Motors követett. A pénznyereményeket már második éve független csapatok kapják.

A bajnokságban a Bol d’Or után a Suzuki Endurance Racing Team maximális pontszámmal rendelkezik, a legjobb hét csapat közül öt Dunlop abronccsal versenyez.

Jean-Felix Bazelin, a Dunlop Motorsport ügyvezető igazgatója nyilatkozta:

Fantasztikusan kezdtük az új idényt. A SERT tökéletesen versenyzett és jó látni, ahogy megvédik címüket. A GMT94 Yamaha hatalmasat javított a problémák után, azonban nagyon szomorú, hogy a Honda Endurance csapatnak vissza kellett lépnie, de megmutatták gyorsaságukat és a bennük rejlő lehetőségeket. Nagyon boldogok vagyunk, hogy két új versenyző is ilyen jól teljesített – nem egyszerű idejönni Japánból és részt venni egy 24 órás versenyen, és a Trick Star nemcsak hogy befejezte a versenyt, hanem ráadásul dobogós helyezést ért el. A Moto AIN CRT-nek is meggyűlt a baja a Tati Team Beaujolais csapatával, de az új brigád igazán nagyon jó teljesítményt ért el a Dunlop Moto2 versenyzőjével. Köszönjük az összes csapatunknak, aki versenyzett és megajándékozott minket egy újabb 24 órás, izgalmas és elképesztően szoros versennyel. Nagyon jó hétvégét szereztek nekünk. A Dunlop nyerte pénteken a Bol d’Argent amatőrbajnokságot, két Bol d’Or Classic versenyt, majd ma is remek eredményeket ért el.”

Előző cikk Keszthelyi Vivien és Audis társai helikopterrel a DTM-sajtótájékoztatón és az azt követő felvonuláson
Következő cikk MotoGP: Rossi szerint Lorenzo elégedetlenkedése "egy vicc"