Habsburg Ferdinánd győzelemmel koronázta meg a 2016-os Toyota Racing Series szezonját

Habsburg Ferdinánd úgy fejezte be a 2016-os Toyota Racing Series szezont, ahogy azt kezdte, miután egy győzelemet és egy dobogós helyezést szerzett az elmúlt hétvégén az új-zélandi Manfield Parkban.

A 18 éves versenyző hamar elkapta a fonalat a 3,03 kilométeres versenypályán, és csakúgy mint a ruapunai szezonnyitón, ismét sikerült mindkét időmérőn a legjobb hat között végznie. De a java még csak ezután jött!

Az első futamon az ötödik helyről rajtolva rutinosan kerülte el a veszélyes helyzeteket és magabiztosan. menetelt előre.Olyannyira, hogy egy balesetet követő újrarajt után a pole-ból rajtoló Jehan Daruvalát megelőzve hamarosan már a harmadik helyen autózott. A mindössze két tiszta kör után ismét pályára hívott biztonsági autó aztán újabb előretörési lehetőséget kínált Habsburg számára. Ő pedig megragadva az alkalmat, megelőzte a bajnoki éllovas Lando Norrist, és Giles Motorsportos csapattársát, James Munrót, látványos módon szerezve meg ezzel idei második futamgyőzelmét.

A fordított rajtsorrendet eldöntő sorsoláson Habsburg a 8-as golyót húzta,így a második futamot csak a negyedik sorból várhatta. A rajt nem sikerült zökkenőmentesen, majd a15 kört követően végül a hetedik helyen ért célba, értékes pontokat szerezve ezzel. Annak tudatában, hogy a harmadik futamnak dobogós esélyekkel vághat majd neki az ötödik rajtkockából.

A 2016-os TRS szezon zárófutamán, a 35 körös Új-Zéland Nagydíjon remek rajtot követően egészen a leintésig a negyedik helyen autózott, végig nyomás alatt tartva az előtte haladókat, olyannyira, hogy ő futotta meg a futam leggyorsabb körét is. Majd miután Pedro Piquet-t 30 másodperces időbüntetéssel sújtották,végül Ferdinánd állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Ezzel a lenyűgöző teljesítménnyel Habsburg a második legtöbb pontot gyűjtötte össze a fordulóban, melynek köszönhetően a hatodikról a negyedik helyre lépett előre a bajnoki pontversenyben.

Ferdinand Habsburg – Giles Motorsport

,,Nagyon elégedett vagyok a versenyhétvégémmel, ugyanis bebizonyítottam magamnak, hogy az első forduló nem pusztán a véletlen műve volt. A TRS bajnokság remek alapul szolgál majd számomra az európai szezonomhoz. Szeretnék köszönetet mondani a Giles Motorsportnak, és az engem körülvevő embereknek, beleértve a családomat, a barátaimat és a szponzoraimat.”

Jamie Campbell-Walter – Menedzser

,,Rendkívül büszke vagyok Ferdinándra, és arra amit ebben a bajnokságban elért. Rengeteget tanult, és őszintén hiszem, hogy egy nagyszerű 2016-os szezon kezdete volt.”

Előző cikk Habsburg Ferdinánd csak egy hajszállal maradt le a dobogóról Taupóban
Következő cikk Habsburg Ferdinánd három bajnokságban áll rajthoz a 2016-os szezonban!