BRÉKING

Szenzáció: Schumacher fia rögtön megnyerte az első olasz F4-es versenyét

Mick Schumacher győzelemmel kezdte az idényt olasz F4 szériában Misanóban, amivel ismét bizonyította, hogy igenis nagy tehetség lehet.

Schumacher a 2015-ös évet a német F4-es sorozatban töltötte, de idén már az olasz szériában is megmutathatja azt, hogy milyen lehetőségek rejlenek benne.

A hétszeres világbajnok legenda fia igencsak bekezdett Misanóban, miután rögtön megnyerte az első futamot a csoportrajtelsőségét követően. Mick végig határozottan és jól versenyzett, aminek köszönhetően az összes riválisát lenyomta és felállhatott a dobogó legfelső fokára.

„Nagyszerűen érzem magam! A versenytempó hihetetlen volt, és a csapat nagyon nagy munkát végzett, szóval igen, boldog vagyok.”

A riporternő ezt követően megkérdezte, kinek ajánlja ezt a győzelmet, megpróbálván erősen utalni az évekkel ezelőtt súlyos síbalesetet szenvedett Schumacherre, akiről továbbra sem tudunk sokat.

Mick profin reagált, és újra elmondta, a csapata nagyon jó munkát végzett, és nekik ajánlja a győzelmet.

A második helyen Guzman Marchina Raul ért célba a DR Formula színeiben, míg a dobogóra Correa Juan Manuel ért oda Mick csapattársaként a Prema Power Team csapattal.