Schumacher fia az olasz F4-et vezeti, míg a német bajnokságban a második hat futamot követően

Mick Schumacher két versenyhétvégét és hat versenyt követően a második helyet foglalja el a német ADAC F4-ben a bajnokság favoritja mögött, addig az olasz szériát vezeti.

Michael Schumacher fia tavaly kezdte meg a professzionális pályafutását a formulaautók világában.

Élete első ADAC F4-es szezonját a 10. helyen zárta 1 győzelemmel és 2 dobogós helyezéssel a neve mellett. A 22 futamon többször is szerencsétlenül járt, valamint hibázott is, de sokat tanult és idén már ő is esélyes a címre, miközben az olasz F4-ben is ott van az indulók között, amit a misanói versenyhétvégét követően 2 győzelemmel vezet is.

Az olasz sorozat következő állomása Adria lesz, éppen ezen a bizonyos hétvégén.

Az elmúlt hétvégén az ADAC F4-ben volt jelenése a Sachsenringen, ahol két negyedik és egy második helyet szerzett. A második futam igencsak fájó lehetett számára, mert a pole-ból indult és szinte végig vezetett, de az utolsó körben kissé elmélázott, és megelőzték.

„Nyilvánvaló, hogy meg akartam védeni az első helyemet és megnyerni a versenyt, így természetesen kissé csalódott vagyok ezzel a második hellyel. Mika David Ortmann támadása a végén meglepett, és sajnos már nem sikerült kompenzálnom ezt a hibát.” – ismerte el a 17 esztendős Schumacher.