Mick Schumacher újabb csodálatos sikere: 10. helyről jött fel a dobogó második fokára

Michael Schumacher fia duplán örülhet, mivel a nagy riválist és a bajnokság éllovasát megbüntették, aki így csak 28. lett, pontszerzés nélkül.

Mick igencsak vegyes érzésekkel várhatta az utolsó versenyt a Nürburgringen, hiszen míg az első futamon magabiztosan nyert, addig a második versenyen egy biztosnak tűnt győzelmet dobott el magától egy büntetés miatt, ráadásul a bajnoki riválisával szemben.

Schumacher közvetlen Mawson mögül rajtolhatott a 10. helyről, míg a 8. pozícióban volt Ortmann, a bajnokság harmadik helyezett pilótája. Mick sokat nem várt az előzésekkel és az első kör végén már a két riválisa előtt volt az 5. pozícióban. A biztonsági autónak ezúttal sem kellett azonnal behajtania a pályára, miután simán eljött a mezőny a zöld jelzésnél. 22 perc volt hátra, amikor Schumacher már a 4. helyen autózott.

Röviddel a leintés előtt a versenybíróság megerősítette, hogy vizsgálják Mawson előzését az 5. helyért, mivel az éllovas igénybe vette a bokszutcába bevezető részt a manővernél, ami tilos. 1 perccel később jött az újabb megerősítés, miszerint Joey bokszutca áthajtásos büntetést kapott, ami igencsak jó hírt jelentett Schumacher számára, hiszen a nagy riválisa így még csak pontot sem szerzett. Ezzel némiképpen kompenzálta az előző versenyét, amikor ő kapott büntetést, de akkor Mawson nyerni tudott, míg a német most második lett.

A versenyt végül Lechner nyerte meg Shumacher és Vips előtt, míg Fittje a negyedik, addig Verschoor ötödik lett.