Mick Schumacher egy harmadik hellyel nyitott Hollandiában

Michael Schumacher fia dobogós helyezéssel kezdte az ADAC F4 sorozat hollandiai hétvégéjét Zandoovrtban, viszont csalódott lehet, mivel a két riválisa előtte végzett.

Az élről a bajnoki éllovas és a fő esélyes Joey Mawson vághatott neki az első versenynek, majd jött Mike David Ortmann, közvetlen az újonc Zendeli Lirim és Esmeijer Janneau előtt. Mick Schumacher az 5. kockáról várhatta a 30 perces futamot.

A futam 20°C-os levegő és 21°C-os pályahőmérséklet mellett vette kezdetét, napos, szeles időben. A rajt meglehetősen sima volt, és Mick rögtön előzött is egyet, így már a 4. helyről figyelhette az eseményeket.

Mawson szinte azonnal tempót tudott autózni a többiek előtt és kényelmesen elnyúlt a riválisoktól. Schumacher ezzel szemben a kezdeti megugrás után nem tudott olyan erős versenytempót futni.

17 perc volt hátra, amikor a biztonsági autónak be kellett hajtani a pályára egy kicsúszás miatt. Sophia Flörsh, az egyik legtehetségesebb női pilóta akadt el a kavicságyban és esett ki a versenyből.

A verseny 6 perccel később folytatódhatott tovább, amikor az SC visszatért a bokszutcába. Ez jó lehetőséget jelentett Mick számára az újabb előzésre. Ekkor már a dobogó harmadik fokán érezhette magát.

A fiatal német előrébb nem tudta verekedni magát, és sajnálatára mindkét riválisa előtte végzett, amivel Mawson tovább növelte az előnyét az élen. Ezzel egy újabb fontos lépést tett meg az F4-es bajnoki címe felé.

A második verseny délután 17 óra 45 perckor kerül megrendezésre, míg a harmadik vasárnap 10 óra 20 perckor.