Hatalmas hajrát futott Michael Schumacher fia élete első F4-es versenyén

Mick Schumacher túlvan élete első F4-es versenyén Oscherslebenben, amit végül a 9. helyen fejezett be egy okos és szép vezetést követően.

Mick idén hivatalosan is profi versenyzővé vált, és megkezdte a pályafutását a formula kategóriában. Az ADAC Formel 4 sorozat idei első versenyén Oscherslebenben a 9. helyen ért célba.

A hétszeres világbajnok fia a szabadedzésen végig ott volt a legjobbak között, de az időmérő nagyon rosszul sikerült számára és csak 19. lett.

Mick végig tisztán és nagyon határozottan vezetett, miközben több szép előzési manővert is bemutatott a futamon, melynek ideje alatt három alkalommal is be kellett küldeniük a szervezőknek a biztonsági autót.

Adrian Newey, a Red Bull technikai gurujának fia is rajthoz állt. A 26 rajtszámmal indult tehetség végül 7. lett. A versenyt Dienst nyerte meg közel 1 másodperccel Aron előtt, míg a harmadik helyen Drudi érkezett már több mint 4 másodperces lemaradással.

A 25-ös rajtszámmal induló Schumacher mindössze 0,5 másodperccel ért célba a 8. Zimmermann mögött.

adac1

Mick nem mellesleg a leggyorsabb újonc lett a versenyen, így ő is kapott díjat az első verseny leintését követően a dobogós ceremónián.

mick10

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/hu_HU/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Komoly változások a Logitechnél! Ezek után érdekes lesz az "egérpiac" Tech-live.hu

Következő cikk Mick Schumacher: Videón a hétszeres világbajnok legenda fiának első nagy győzelme!