Interjú

Második generációs Schumacherek: Michael Schumacher után Ralf fia is formaautózni fog

Nem csak Michael Schumacher fia, Mick, hanem Ralf Schumacher fia, David is egyre feljebb lépked az autósport szamárlétráján: David a gokartos évek után jövőre kezdi meg formaautós karrierjét a német F4-ben.

David Schumacher, US Racing

Ha valaki esetleg nem szerette Schumacheréket, Michael Schumachert és öccsét, Ralfot, amikor a Forma-1-ben versenyeztek, annak van egy rossz hírünk: mindkettejük fia a Forma-1-et vette célba, így pár éven belül összejöhet a második generációs Schumi-csata.

Mick Schumacherről már többször szó esett oldalunkon, aki a német és olasz F4-es év után (2016-ban párhuzamosan versenyzett mindkét bajnokságban és lett mindkét ország sorozatában második) idén lépett fel az F3-ba, és bár a szezon elején voltak biztató eredményei, többször dobogóra is állhatott, az év második felére beleszürkült a mezőnybe, és sokszor a pontszerzésért is izzadnia kellett.

A hétszeres világbajnok fia mindenesetre nem esik kétségbe: "Ha készen állok, tovább fogok lépni. De egyelőre saját magamnak kell bizonyítanom."

Nem csak Mick Schumacher adta azonban versenyzésre a fejét, hanem Ralf fia, a jelenleg 16 éves David is. David Schumacher idén 13. lett a gokart Európa-bajnokságon és tizennegyedik a WSK Super Mastersen, de a német bajnokságban szerzett második helye azt mutatja, ő sem kutyaütő. Megvan a helye 2018-ra is, ekkor a német F4-es bajnokságban fog versenyezni - apja csapatában!

Jövő évi autóját már ki is próbálta, de érthető módon sokkal többre vágyik. "Egy napon szeretnék én is eljutni a Forma-1-ig, lehetőleg egy jó csapatban versenyezni. Jó lenne, ha az unokatestvérem, Mick ellen versenyezhetnék."

Előző cikk Bizarr: egyetlen autó sem ért célba a maláj F4-es futamon