Wehrlein-győzelem Vandoorne előtt, hatalmas káosz a rajtnál a virtuális Hong Kongban (videó)

Pascal Wehrlein nagyszerű munkát végzett, és megnyerte az ABB Formula E Race At Home Challenge negyedik fordulóját, ami hatalmas rajtbalesettel vette kezdetét. Stoffel Vandoorne a második helyre hozta be a Mercedes autóját.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing, M6Electro

Dom Romney / Motorsport Images

A Formula E mezőnye ezúttal a virtuális Hong Kongban gurultak pályára a szimulátoros bajnokság versenyzői után, akik egy látványos és izgalmas futamot hoztak össze. Kiváló hangolás volt ez a "nagyok" versenyére.

Nehezítésképpen a pilótáknak vizes pályán kellett teljesíteniük az időmérő edzést. Ez még inkább hozzáadott az izgalmakhoz, és a legkisebb hiba is nagyon sokba kerülhetett, így senki sem mehetett biztosra.

A legjobb időt Mortara rakta össze Wehrlein előtt. Ez volt a svájci első ilyen sikere. 0.273 másodperccel volt lassabb a Mercedes ex-juniorja, akit Vandoorne követett. A német gyártó versenyzője egészen kis különbséggel maradt el a második időtől, akárcsak Günther. Rowland már 0.4 másodperc felett kapott.

A TOP-10-ben volt még Turves, Ma, D'Ambrosio, Abt és Jani, közvetlen Vries és Calado előtt, míg Sims, Bird, Di Grassi és Hartley a mezőny végére kerültek, de Vergne sem lehetett túlzottan elégedett a 20. helyével, akárcsak Buemi a 18. pozícióban.

A futam előtt Günther vezette a bajnokságot 65 ponttal a 45 pontos Wehrlein és Frijns (40 pont), valamint Vandoorne (40 pont) előtt. Jani az ötödik helyen 24 egységet gyűjtött, akit a honfitársa, Müller követett 19 ponttal. Rowland (16 pont) és Turvery (14 pont) voltak még közelebb hozzá.

A rajt kaotikus volt, gyakorlatilag mindenki érintett volt ebben. Nagy volt a káosz. Mortara megtartotta az első helyet, majd Calado, Vries, Wehrlein és Vandoorne következett. A TOP-10-ben D'Ambrosio, Günther, Da Costa, Ma és Frijns voltak ott.

A 15 körös verseny egy pillanatig sem volt unalmas, és büntetéseket is kiosztottak. Günther például bokszutca áthajtásos büntetést kapott, amiért kiugrott a rajtnál. Edoardo Mortara sem bírta ki hiba nélkül, és igencsak odavágta a gépet, így Wehrlein került az élre Vandoorne és Calado előtt, akiket Vries követett. Hiába volt száraz a pálya, és senki sem zavarta Mortarát, nagy erővel kapta el a falat. Nagy csalódás volt ez a bajnoki éllovasnak.

Vandoorne jelenete, amikor átveszi a második helyet

Mindeközben Pascal Wehrlein remek munkát végzett az élen, és 5 körrel a leintés előtt már 3.7 másodperccel vezetett. Vandoorne próbálta üldözni, aki pedig Caladódot húzott el hasonló távolsággal.

Wehrlein megállíthatatlannak bizonyult, és nagyon magabiztosan nyerte meg a 4. fordulót. A második helyen Vandoorne ért célba Calado, Vries és Mortara előtt. Az ex-F1-es versenyző ezzel a győzelemmel át is vette a vezetést a bajnokságban. Pontszerző volt még Da Costa, Frijns, Turvey, Buemi és Rowland.