Meggyőző Wehrlein-győzelem a Formula E online versenyén Monacóban

Pascal Wehrlein, a korábbi F1-es versenyző egy nagyon magabiztos teljesítménnyel a neve mellett gyűjtötte be a győzelmet az ABB Formula E Race at Home Challenge monacói futamán.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing, M6Electro

Fotót készítette: Dan Bathie / Motorsport Images

24 aktív Formula E-pilóta vett részt az online ABB Formula E Race at Home Challenge harmadik fordulójában. A közvetítés, ami a Motorsport.tv-n keresztül is elérhető, a kvalifikációval vette kezdetét a monacói pályán.

A valósághoz hasonlóan a versenyzők nagyon komolyan vették a virtuális versenyt, és sokat készültek rá. Semmit sem bízhattak a véletlenre, mert a való élethez hasonlóan a legkisebb hiba is sokba kerülhetett számukra a szűk pályán. A legnagyobb esélyes Maximilian Gunther volt, aki az első két versenyt megnyerte.

Az időmérő edzésen Wehrlein volt a leggyorsabb Vandoorne előtt. A két ex-F1-es versenyzőt mindössze 0.010 másodperc választotta el egymástól, de Mueller és Rowland is igen közel volt. A TOP-10-ben még Günther, Jani, Evans, Frijns és Ma Qing Hua voltak ott. Sims, De Vries, Buemi és Di Grassi például csak a mezőny végéről várhatták a folytatást, de Vergne és Abt sem lehetett túlzottan elégedett.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing, M6Electro Felipe Massa, Venturi, EQ Silver Arrow 01

Fotó készítője: Alastair Staley / Motorsport Images

A verseny komoly ütközésekkel vették kezdetét. Az autók egymás hegyén-hátán álltak, de nem volt szükséges biztonsági autós fázisra. Wehrlein maradt az élen Vandoorne és Günther előtt, akit Jani és Frijns követett.

A 15 körös verseny végig lüktető volt, és a kevés előzési lehetőség ellenére láthattunk manővereket, de Wehrlein nemcsak emiatt húzott el a többiektől. A Mercedes korábbi juniorja nagyon erős tempót diktált, amit nehéz volt tartania a riválisoknak.

Pascal végül teljesen megérdemelten nyerte meg a futamot Vandoorne és Günther előtt. A TOP-10-ben ért célba Jani, Frijns, Rowland, Lotterer, Mueller, Ma Qing Hua, és Mortara. Hartley, D'Ambrosio, Massa, Buemi, Di Grassi, Abt, Bird, Vergne, De Vries és Evans sem tudta befejezni a versenyt.