Wehrlein igazságtalannak tartja a párizsi büntetést

Pascal Wehrlein az első duplázó volt az idei Formula E szezon időmérőit tekintve, de végül nem örülhetett pole-nak.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing, M5 Electro

Alastair Staley / Motorsport Images

A Mahindra Formula E versenyzőjétől a csapat most már győzelmeket vár, és ehhez a hétvégén meg is lehetett volna az esélye Wehrleinnek. Az egykori F1-es pilóta szombaton megszerezte a pole-t a Párizs ePrix-n, de végül nem indulhatott a mezőny éléről.

A szezon során az időmérőkön elsőként duplázó németet és csapattársát ugyanis utólag kizárták az időmérőről, mert megsértették az FIA gumiabroncs-nyomásra vonatkozó szabályait. Kétszer is vizsgálták az autókat a kvalifikáció, és egyszer a superpole után, és minden alkalommal 1.48 és 1.56 közötti értéket mutattak a megengedett 1.60 helyett.

A Mahindra csapatfőnöke már korábban jelezte, hogy a hiba a gumiabroncs-nyomás kalibráló eszköznek tudható be, ugyanakkor Joan Orus szerint ennek nagyon kicsi befolyása volt az eredményekre.

Wehrlein szerint igazságtalan döntés született. "Nagyon frusztráló volt elveszteni a pole-t, a büntetés körülményei és a szankció meghozása nem volt fair. Az elkövetett szabálytalansággal nem arányos, hogy az első helyett az utolsó helyről kellett rajtolni" - mondta Wehrlein. "A különbség 0.05 bár nyomás volt, ami semmi."

"Ráadásul a vizsgálatot végzők tíz percig nem csináltak semmit, és ennyi idő elég ahhoz, hogy ilyen hidegben a gumik kihűljenek, és a nyomás csökkenjen" - mondta a körülményekről a német.

Wehrlein szombaton így is a 10. helyen végzett Párizsban, ahol a versenyt hatalmas esőzés színesítette. A másik Mahindrával versenyző Jérôme d'Ambrosio feladta a párizsi viadalt, amit Robin Frijns nyert meg, a holland ezzel át is vette a vezetést az egyéni vb-tabellán.

Előző cikk Valós időben versenyezhetünk Formula E-versenyzők ellen egy új mobiljátékban
Következő cikk Bréking: Budapest is bekerülhet a Formula E versenynaptárába