Wehrlein, d'Ambrosio és Heidfeld marad a helyén, új hajtás a Mahindránál

A Mahindra csapata változatlan felállással folytatja tovább, de az istálló hajtást vált az új szezonra, melyben már a Mercedes és a Porsche is a saját csapatával fogja képviseltetni magát.

Mahindra M6Electro livery

Fotót készítette: Mahindra Racing

Mint arról korábban már beszámolhattunk, borítékolható volt Pascal Wehrlein és Jérôme d'Ambrosio maradása a Mahindra istállónál a Formula E-ben, ahol továbbra is privát csapatként szerepelnek. Az indiai színekben versenyző csapat tavaly volt fent és lent is, végül a 6. helyen zártak 156 ponttal a BMW i Andretti mögött, mely 190 egységet gyűjtött.

Az alakulat a legutóbbi szezonban futamot is nyert. Ezen kívül még kétszer állhattak fel a dobogóra, szintén a szezon elején. Wehrlein és d'Ambrosio mellett Nick Heidfeld és Sam Dejonghe is az istállónál marad. A veterán ex-F1-es német versenytő teszt-és tartalékként, míg a csapattársa szintén tartalék lesz, valamint szimulátoros versenyző.

Wehrlein elmondta, nagyon boldog, hogy a Mahindrával folytathatja, aki remek tapasztalatokkal gazdagodott az első Formula E szezonjában, amit 58 ponttal a 12. helyen fejezett be. A legjobb eredménye egy második hely volt, rögtön a második ilyen versenyén, míg az évadnyitót a Mercedes szerződésbontásával kapcsolatos gondok miatt ki kellett hagynia.

A másik oldalon d'Ambrosio pedig már igazi veteránnak számít a szériában, ahol 2014 óta versenyez. A belga hisz benne, hogy hamarosan rendszeresen harcban lehetnek a győzelemért. Ebben segíthet nekik a ZF hajtáslánca, ami korábban a Venturiban teljesített szolgálatot, még mielőtt az a következő szezonra a Mercedes egységére váltott volna.

Ekkor Lewis Hamilton még a McLarennek versenyzett. A brit világbajnokot az MP4-24 volánja mögött nézhetünk meg a 2009-es idény előtt, ami sok új változást hozott. A másik autóban Heikki Kovalainen ült.