Wehrlein az első duplázó az idei Formula E szezonban

A Formula E 2018/2019-es idényében eddig minden versenyen más győzött, és indult a pole-ból, ez a sorozat Párizsban megszakadt.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing, M5 Electro

Dom Romney / Motorsport Images

Az elektromos Formula bajnokság jelenleg futó szezonjára eddig az volt a jellemző, hogy minden futamon más és más került reflektorfénybe. Az eddigi hét verseny mindegyikén más szerezte meg a pole pozíciót, és a versenyeken sem volt eddig duplázó, Rómában a hetedik versenyző állhatott a dobogó tetejére.

A Párizs ePrix-n azonban megszakadt ez a sorozat, Pascal Wehrlein ugyanis Mexikó után második alkalommal szerezte meg az első rajthelyet. A Mahindra német pilótája mögött Oliver Rowland és Sebastian Buemi lesz a rajtsorrend.

A francia fővárosban Wehrlein 152 ezredet vert a Nissan brit és 385-öt a svájci versenyzőjére, a negyedik rajtpozíciót Robin Frijns szerezte meg a Virgin volánjánál, Felipe Massa ötödik, míg a másik mahindrás Jérôme d'Ambrosio a hatodik legjobb időt érte el, az egyéni vb-tabella vezetője még bejutott a superpole-ba, ahol az utolsó lett.

A Forma-1-et megjárt Jean-Eric Vergne csak a 14. rajthelyet szerezte meg, az előző futam győztese, Mitch Evans csak a 20., míg a tavaly még az F1-ben versenyző Stoffel Vanddorne mindössze a 21. helyről indulhat a szombati futamon.