Vergne indulhat a monacói pole-ból

Oliver Rowland büntetése miatt Jean-Eric Vergne szerezte meg a pole pozíciót a Formula E Monaco E-prix-jén.

Jean-Eric Vergne, DS TECHEETAH, DS E-Tense FE19

Alastair Staley / Motorsport Images

A DS Techeetah a második legjobb időt szerezte meg ugyan a superpole-ban, de az első helyen végző Oliver Rowland büntetést hozott át Párizsból, és ezért három hellyel hátrébbról indulhat majd a délutáni futamon. Rowland a második edzésen elért körrekordjához közeli időt teljesített a monacói időmérőn, 50.021-es ideje azonban hiába bizonyult a legjobbnak, csak a negyedik helyről rajtolhat majd a versenyen. Rowland a francia viadalon esős körülmények között ütközött Alexander Sims-szel, és ezért utólag 3 rajthelyes büntetéssel sújtották.

Jean-Eric Vergne az első szektorban még a legjobb volt, ám a második, harmadikban már időt vesztett, de csak 21 ezreddel maradt el a legjobbtól. A harmadik legjobb időt Mitch Evans szerezte, ám az ő időmérős teljesítményét még vizsgálják, vélhetően túl korán vetette be a 250 KW-os erőmódot. Pascal Wehrlein végzett a negyedik helyen, Rowland büntetése miatt azonban ő még biztosan előrébbről rajtolhat.

Felipe Massa a furcsa és veszélyes párizsi versenye után az ötödik időt szerezte meg az időmérőn, Sebastian Buemi, aki a korábbi két monacói futamon győzedelmeskedett, lett a hatodik, mögötte Sims, Da Costa, Vandoorne, Gunther volt a sorrend. Rowlandhoz hasonlóan D'Ambrosio és Mortara is büntetést hozott át Párizsból, így ők is három hellyel hátrébbról indulnak majd.