Jelentés az időmérőről

Vandoorne húzta be a Formula E római időmérőjét, de Vries nincs a legjobb hatban!

Stoffel Vandoorne tudta megnyerni a Formula E Római Nagydíjának időmérő edzését egy remek körrel. A végére már kissé esős körülmények között zajló kvalifikáció szokás szerint izgalmasan alakult. Másodiknak André Lotterer jött be, míg a harmadik rajtkockába a legvégén hibázó Oliver Rowland állhat majd fel.

Pole sitter Stoffel Vandoorne, Mercedes Benz EQ

Simon Galloway / Motorsport Images

Ma délben vette kezdetét az idei Formula E-szezon harmadik futamának időmérője, a helyszín pedig Róma városa volt, idénre azonban egy megújult vonalvezetésen zajlanak már a küzdelmek.

A pálya hihetetlenül hepehupás bizonyos helyeken, és sok rajta az emelkedő, illetve a lejtő is, tehát egy igazi hullámvasútszerű élmény várta a pilótákat, akik rendesen dobálták is az autókat, ez pedig igen látványos eseményeket eredményezett.

A Mercedes pilótája, Stoffel Vandoorne a harmadik Formula E pole-ját tudta megszerezni a Római E-Prix előtt, miután egy kisebb falazás megakadályozta Oliver Rowlandet a vezetés megszerzésében körének utolsó pillanataiban.

Vandoorne annak ellenére is tovább tudott menni a superpole-ba, hogy a harmadik csoportban futott ideje nem volt kiváló. A belga azonban a legjobb hatban már odatette magát, és egy 1:38,484-es körrel vette át a vezetést, amelyet végül meg is tudott tartani.

Rowland pedig mindent beleadott, és az első két szektorban még ő állt jobban a javuló pályán, tehát úgy tűnt, hogy minden adott neki ahhoz, hogy megszerezze az első helyet. Néhány majdnem ütközés után azonban a legutolsó kanyarnál már nem tudta elkerülni végzetét, és elég keményen eltalálta a falat.

Ezzel közel fél másodpercet hagyott ott, így csak a harmadik pozíció jutott neki végül. A leintést követően ráadásul meg is kellett állítania az autóját, mert a jobb hátsó kerék már finoman szólva sem volt a helyén.

Ez a hiba pedig végül elég volt arra, hogy André Lotterer, aki a 2018/19-es szezonban maga is tudott itt pole-t szerezni, megőrizze a második helyét. Rowland mögött az audis Lucas di Grassi végzett, aki jól ment a szabadedzéseken és az időmérőn is, de a végére mégis sokat veszített a leggyorsabbakhoz képest.

Az ötödik a kétszeres bajnok, Jean-Eric Vergne lett, míg a superpole-t elsőként megkezdő Maximilian Günther a BMW-vel a hatodik helyre tudott bejönni. A bajnokságot vezető Nyck de Vries a legelső csoportban kezdte meg a kvalifikációt, de az ideje összességében nem volt elég a legjobb helyezésekre, így csak Frijns mögé, nyolcadiknak tudott bejönni.

A top 10-et a másik Porschéval Pascal Wehrlein, illetve Rowland márkatársa, Sebastian Buemi zárta a Nissannal.

Íme a teljes végeredmény:

Helyezés Versenyző Csapat Idő Hátrány km/ó
1 Belgium Stoffel Vandoorne Germany Mercedes 1'38.484   104.910
2 Germany Andre Lotterer Germany Porsche Team 1'38.651 0.167 104.732
3 United Kingdom Oliver Rowland France DAMS 1'38.889 0.405 104.480
4 Brazil Lucas diGrassi Germany Audi Sport ABT Schaeffler 1'38.903 0.419 104.465
5 France Jean-Eric Vergne China Techeetah 1'38.947 0.463 104.419
6 Germany Maximilian Gunther United States Andretti Autosport 1'39.751 1.267 103.577