Trulli, Heidfeld, Bird, és d'Ambrosio is csatlakozott a Formula E Versenyzői Klubjához

A Forma-1-ből és a GP2-ből ismerős nevek csatlakoztak a Formula E Versenyzői Klubjához, így akár ők is üléshez juthatnak a szeptemberben rajtoló bajnokságban. A bejáratott arcok hozzájárulnak a sorozat minél nagyobb népszerűségéhez.

Az FIA alá tartozó bajnokság szervezői már az alapításkor elmondták, hogy minél több tapasztalt versenyzőt szeretnének a keretben látni, mivel a rutin jól jön a fejlesztésekhez, a hírnevük pedig ahhoz, hogy minél gyorsabban terjedjen a Formula E híre.

Jarno Trulli 256 F1-es nagydíjon állt rajthoz, legutóbb a Lotus színeiben, mely azóta Caterham néven fut. Versenyzett a Jordan, a Renault, és a Toyota csapatában is, Monacóban aratta egyetlen győzelmét. "Remek, hogy beválasztottak a Formula E Versenyzői Klubjába. Óriási potenciállal rendelkezik ez a széria, és izgatottan várom, hogy láthassam az elektromos autók fejlődését és tempóját a motorsport jövőjében."

A német Nick Heidfeld a Prost csapat versenyzőjeként debütált, majd indult a Sauber, a Williams, és a Lotus-Renault alkalmazásában is. Összesen 13 alkalommal állhatott a dobogón. Jelenleg a WEC-ben látható a Rebellion csapattal, és az AMLS szériában is rajthoz áll. "Ahogy sokan a motorsportiparban vagy azon kívül, egy ideje én is szemmel tartom a sorozat fejlődését. Számomra ez tűnik a jövő bajnokságának, és nagyon izgalomba hoz a kombináció, miszerint a legmagasabb szintű versengés társul a világ legjobb városaiban található utcai pályákkal."

A brit Sam Bird tavaly majdnem a GP2 bajnoka lett, de tesztelte a Williams és a Mercedes F1-es gépét is. A belga Jerome d'Ambrosio 2011-ben a Marussia versenyzője volt, majd a Lotus tartalékosa lett, egy beugrót kapott az Olasz Nagydíjon.