Tour de Berlin: Cassidy nyerte a 2. berlini ePrix-t, amit senki nem akart vezetni

Nick Cassidy merész taktikával nyerte meg a 2023-as Berlin ePrix második versenyét, miután az energiáját kicentizve győzte le Jake Dennist és Jean-Eric Vergne-t.

Nick Cassidy, Envision Racing, Jaguar I-TYPE 6, Mitch Evans, Jaguar Racing , Jaguar I-TYPE 6, Sergio Sette Camara, NIO 333 FE Team, NIO 333 ER9

Simon Galloway / Motorsport Images

A Berlin ePrix első, szombati versenyén is 190 előzés volt, miután senki nem akart a mezőny élén haladni és szélárnyékot adni a mögötte érkezőknek. Ugyanez az előzékeny, a Tour de France-ra vagy oválversenyzésre jellemző taktika ismétlődött meg a vasárnapi versenyen is. A 4 perces támadómódot előzések helyett arra használták fel a pilóták, hogy átadják másnak a vezetést.

Az élről rajtoló ABT Cuprákat így sem mentette meg semmi a visszaeséstől, a rossz energiafelhasználásukkal szépen lassan kicsúsztak a pontszerző helyekről, a helyüket a mezőnyön átvágó Porschék, Jake Dennis és Max Günther vette át az élmezőnyben.

A szoros mezőnynek végül három dobogó esélyes pilóta is áldozata lett: Sam Bird, Edoardo Mortara és Sebastien Buemi is megtörte az első szárnyát, amelyek be is szorultak az autóik alá, de a falat és a biztonsági autós fázist csodával határos alkalommal mindhárom alkalommal elkerültük.

Nick Cassidy a verseny féltávjánál állt élre, és a többi versenytársához hasonlóan ő sem akarta volna vezetni a versenyt. Azonban az új-zélandi pilóta meglepően jól takarékoskodott az energiával, és mögötte egyre sürgősebbé vált a többi pilóta dolga, akik felismerték, hogy Cassidy akár meg is nyerheti a versenyt.

Cassidy pedig egy millimétert sem hibázott, és kiváló versenyzéssel sikerült maga mögött tartania a több energiával rendelkező Jake Dennist és Jean-Eric Vergne-t. A két Porsche és az egyetlen állva maradt Jaguar, Mitch Evans győzelmi esélyeit Antonio Felix da Costa hibája vette el, miután a portugál pilóta meglökte Evanst, majd a védekezésével lelassította csapattársát, Wehrleint is, így ők és a 21. helyről óriásit zárkózó Max Günther is leszakadtak a top3-ról.

A dobogósok mögött végül Mitch Evans gurult be a 4. helyre da Costa, Günther és Wehrlein előtt, aki már csak 4 pontos előnnyel vezeti a pontversenyt Cassidy előtt. Stoffel Vandoorne nem jelentett veszélyt az élmezőnyre, de nem lehet csalódott a 8. helye után.

Buemiék kiesése után végül a 9. helyen intették le Nico Müllert, aki az ABT első idei, győzelemmel felérő pontjait szerezte, az utolsó pontszerző helyet Dan Ticktum szerezte, miután a Nissan-meghajtású autók sem voltak sehol.