Több büntetéssel és egy 17. hellyel ért véget Massa első Formula E-versenye

Közel sem volt zökkenőmentes Felipe Massa első hétvégéje a Formula E-ben, ugyanis több okból kifolyólag is megbüntették, végül csak a 17. helyen szerepel a neve az eredménylistán. A Venturi Formula E Team versenyzője csalódott, de annak örül, hogy milyen teljesítményre volt képes az elektromos együlésesben.

Felipe Massa, Venturi Formula E

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

Massa a 19. rajthelyet szerezte meg az időmérőn, amiből végül 12. pozíció lett a büntetések révén. A futamon egészen a 8. helyig kapaszkodott fel, majd áthajtásos büntetést kapott technikai jellegű szabályszegés miatt: utólag kiderült, a megengedettnél több energiát táplált vissza a rendszer az autójában.

Massát a 14. helyen intették le, de nem tarthatta meg a pozíciót, ugyanis idő előtt aktiválta a Fanboostot: a szabályok kimondják, leghamarabb a futam 22. percében lehet élni a rajongók által megszavazott energiatöbblettel, ennek megszegéséért 5 másodperces időbüntetés járt, plusz egy 25 másodperces büntetés is, amiért több energiát használt el a Fanboost alatt – 150 Kj 100 Kj helyett.  Mindezek végeredményeként egy büntetőpontot kapott a licencébe, és három hellyel hátrébb sorolták, tehát a 17. pozícióval távozott Ad Diriyah-ból.

„Nos, örültem a teljesítményemnek a futam alatt; mindennel elégedett voltam, ami a versenyen történt, a pozíciókkal, amiket hoztam. Sajnos kaptam egy áthajtást, ami mindent tönkretett, amit a futamon csináltam”- mondta Massa a Motorsport.com számára a leintés után, de ekkor még nem tudta, hogy további büntetéseket kapott.

„Csalódott vagyok az eredmény miatt, de annak örülök, ahogy a futamon tettem a dolgom, a sebességnek, a stratégiának, a támadó módnak, az előzéseknek – minden remekül működött. Sajnos nem ott végeztünk, ahol kellett volna”- foglalta össze.