Sebastien Buemié az első pole-pozíció a Formula E berlini fordulóján

Sebastien Buemi szerezte a pole-pozíciót a Formula E első berlini időmérőjén, miközben a bajnoki éllovas Pascal Wehrlein csak a 15. helyről rajtolhat majd.

Sebastien Buemi, Envision Racing, Jaguar I-TYPE 6

Fotót készítette: Sam Bagnall / Motorsport Images

A Jaguar meghajtású Envisionnel Sebastien Buemi az idei második pole-pozícióját szerezte. Ez volt a 16. alkalom, hogy megszerezte a pole-pozíciót, így megdöntötte Jean-Eric Vergne 15 pole-pozíciós rekordját is.

A döntőben Sam Birdöt győzte le, de előtte az elődöntőben Stoffel Vandoorne-t, míg a negyeddöntőben saját csapattársát, Nick Cassidyt. A Jaguar meghajtású pilóták közül egyedül Mitch Evans nem jutott be a párbajokba.

Az A csoportból a bajnoki éllovas Pascal Wehrlein sem jutott tovább a párbajokba, sőt, csak a 8. sorból várhatja a lámpák kialvását, miután meglepően rossz volt a Porsche tempója.

A pontverseny második helyén álló Jake Dennis egyetlen Porsche-motorosként ment tovább a párbajokba, ahol azonban már a negyeddöntőben kikapott Birdtől. A brit versenyző így is az előkelő 5. helyről rajtolhat majd, miután a negyeddöntő vesztesei közül a legjobb időt ő autózta.

Azó Berlin ePrix szombati versenye magyar idő szerint déluán 15:00-kor kezdődik.

Előző cikk A Red Bull volt utánpótlása szerint van, aki nem érdemel helyet az F1-ben
Következő cikk Formula E: Óriási káosz után Jaguar-győzelem Berlinben!