Rowland az első Formula E győzelmét szerezte a Formula E 5. berlini futamán

Oliver Rowland fantasztikusan kontrollálta a Formula E 5. berlini fordulóját Robin Frijns, és a dobogót egy utolsó körös előzéssel megszerző René Rast előtt.

Oliver Rowland, Nissan e.Dams, Nissan IMO2

Alastair Staley / Motorsport Images

Oliver Rowland rajt-cél győzelmet aratott a meghosszabbított pályán a Tempelhof repülőtéren, Frijns az első kanyarban még megpróbálkozott egy előzéssel kívülről, de a Nissan pilótája kivédte a holland támadását, és nem is engedte ki a kezéből a vezetést.

Mivel Jean-Eric Vergne nem szerzett pontot a mai versenyen, Rowland a bajnokságban a 9. helyről a 2. helyre ugrott fel.

Az Audi pilótája, René Rast az utolsó körben előzte meg a Porschés Andre Lotterert, de a kettejük incidensét még vizsgálják a versenybírók. A másik Audis, Lucas di Grassi egy 5 másodperces büntetést kapott, miután kiforgatta a Formula E frissen megkoronázott bajnokát, Antonio Felix da Costát.

Az 5. Alex Lynn lett és nagy csatát vívott a sokáig harmadik Neel Janival, aki a 6. helyig esett vissza, amikor az előzésmódotokat elkezdték körülötte használni. Mitch Evans a futam végén a 7. helyet szerezte meg a Jaguar számára, a Venturis Edoardo Mortara előtt.

Oliver Rowland, Nissan eDams, Nissan IMO2

Fotó készítője: Dom Romney / Motorsport Images

Stoffell Vandoorne a Fanboost segítségével tudta megszerezni a 9. helyet, megelőzve Sebastian Buemit.

Max Günther tovább folytatta az inkonzisztens teljesítményét, a 3. futam győztese csak a 22. lett, miután jobb-hátsó defektet kapott Lucas di Grassi miatt, míg a beugrósként visszatért Tom Blomqvist majdnem pontot szerzett, a 12. helyre a futam végi dodzsem után került.

Holnap ugyanezen a vonalvezetésen tartják a 6., egyben utolsó berlini futamot, amellyel lezárul a Formula E 2019-2020-as szezonja.