Piquet amatőrnek nevezte Massát Marokkóban: videó

Nelson Piquet és Felipe Massa továbbra sem lesznek barátok, maximum csak honfitársak és versenytársak.

Nelson Piquet Jr., Jaguar Racing, walks the track

Fotót készítette: Sam Bagnall / Motorsport Images

Piquet és Massa kapcsolata már több mint 10 éve nem a legjobb, aminek komoly okai vannak. Ez a Forma-1 2008-as szezonjára vezethető vissza, amikor még Piquet a kategóriában versenyzett a Renault színeiben a kétszeres világbajnok Fernando Alonso csapattársaként.

Massa pedig a Ferrari pilótájaként hatalmas harcot vívott a címért, amit végül az utolsó utáni pillanatokban elbukott. Az idén a Formula E-ben debütált rendkívül tapasztalt brazil szerint a címét javarészt a Szingapúrban történtek miatt bukta el, amikor Piquet utasításra, szándékosan a falnak vágta az autóját, hogy ezzel egy biztonsági autós fázist idézzen elő, előnybe helyezvén a csapattársát, aki végül meg is nyerte a versenyt.

Felipe versenye pedig totális kudarc volt a bokszutcában történt hiba által, amivel sok pontot bukott. Elmondása szerint minden másképpen alakult volna, ha nincs Piquet szándékos balesete. A részletek csak a következő szezonban kerültek nyilvánosságra, ami után Nelson távozott az F1-ből, akárcsak Briatore, aki először örökös eltiltást kapott, majd azt visszavonták, de a legendás csapatfőnök már nem tért vissza.

A 33 esztendős Piquet azóta több sorozatban is versenyzett. A rövid F1-es pályafutását követően Amerikában is szerencsét próbált, és 2014 óta a Formula E-ben versenyez, amit rögtön sikerült is megnyernie a China Racing színeiben. A korábbi szezonjai azonban messze nem sikerültek olyan jól jól: 15., 11., 9. hely. Tavaly a Jaguarral állt rajthoz, de öt alkalommal is kiesett. Idén a gyári alakulattal egy 10. hellyel nyitott, ami nem túl erős.

Fotó készítője: Joe Portlock / LAT Images

Az FE mezőnye jelenleg Marokkóban tartózkodik, ahol nemrég fejezték be az első szabadedzést. A legjobb idővel Frijns állt elő egy hajszállal a bmw-s Da Costa előtt, majd jön Bird, Rowland és Turvey. Piquet 7. lett 0.623 másodperces hátrányban, míg az újonc Massa a Venturival csak a 16.  közel 1.7 másodpercre a legjobb időtől. Csapattársa, Mortara egy 13. idővel melegített be 1.138 másodperces lemaradással.

Az edzés végén Piquet nagyon dühös volt Massára, aki épp a bokszutca felé vette az irányt, de az utolsó kanyarban majdnem összeütközött egymással a két brazil. Nelson nevetségesnek nevezte az esetet és úgy fogalmazott, hogy Felipe amatőr volt.