Jelentés az időmérőről

Párizs ePrix: Vergne a rivális Sam Bird előtt végzett a pole-ban

A Techeetah versenyzője, Jean-Eric Vergne megszerezte a Párizsi Nagydíj pole pozícióját, ezzel megelőzve a legfőbb kihívóját, Sam Birdöt az időmérőn.

Jean-Eric Vergne, Techeetah

Malcolm Griffiths / Motorsport Images

Vergne és Bird ezt a szuperpole folyamán érték el, annak ellenére, hogy az időmérőn az első csoportban kellett menniük.

A pole már-már Birdé volt, ugyanis egy csekély előnnyel fordult a párizsi Circuit des Invalides pálya szuperpole körére, de Vergne utolsó körében a pálya mindhárom szakaszán gyorsabbnak bizonyult.

A francia versenyző 0,277 másodperccel végzett az élen, ezzel megszerezve 4. pole pozícióját a 2017/18-as szezonban, amivel ráadásul az előnyét is 18 pontról 21-re növelte a pontversenyben.

Andre Lotterer végzett a harmadik helyen, 0,343 másodperccel elmaradva csapattársától, Vergne-től, annak ellenére, hogy a kvalifikáció második etapjában a hátsó kerekével elcsípte a falat a pálya utolsó kanyarjában.

Maro Engel, a Venturi vezetője végzett a negyedik helyen, ami eddigi legjobbja a Formula-E-s karrierében, és egyben megelőzte az Andretti versenyzőt, Felx da Costát – aki a csoportos időmérőn még a második helyen volt Vergne mögött.

Da Costa végül 1,661 másodperccel maradt el Vergne szuperpole-os idejétől, miután túl szélesen fordult a 3-as kanyar kijáratánál, ami egyben az első kanyar lesz a szombat délutáni futamon.

A címvédő Luca di Grassi indulni a 6. helyről, ugyanis Engel kiütötte őt a szuperpole-ból, hiszen sokat javított a csoportos időmérő utolsó fázisában.

Di Grassi, aki idén még nem nyert versenyt, mindössze 5 ezreddel csúszott le a szuperpoleról.

A hetedik helyen Jerome D’Ambrosio végzett a Dragon Racing színeiben, miután a 4. kvalifikációs csoportban két erős utolsó szektorral zárt, így végezve 1 ezreddel Sebastien Buemi, a Renault e.dams versenyzője előtt – aki nem mellesleg még mindig küzd idei első győzelméért.

Oliver Turvey NIO versenyző végzett a kilencedik helyen, rajta kívül a legjobb tízbe még Jose Maria Lopez (Dragon) fért be.

Felix Rosenqvist, aki az előző három verseny folyamán kétszer is a pole-ban végzett, és a tabella harmadik helyén áll, most csak a 11. legjobb időt futotta, ugyanis rengeteget szenvedett a tapadással a kvalifikáció első csoportjában.

Rosenqvist csapattársa, Nick Heidfeld a 12. helyet érte el a Dragonnal, éppen Nico Prost előtt.

A jaguaros Mitch Evans lett a 14., ugyanakkor a rajtrács végéről fog indulni köszönhetően a párizsi hétvégét megelőző váltócseréből adódó 10 helyes büntetésnek.

Nelsinho Piquet követi csapattársát a rajtrács végén, ugyanis nem tudott részt venni az időmérőn.

A Piquet által az első szabadedzés folyamán használt kocsit újra kellett építeni, majd a második szabadedzéses megpördülés elég kárt okozott az autóban ismét ahhoz, hogy ki kelljen hagynia az időmérőt.

UPDATE: Vergne túl gyorsan hajtott a bokszutcában, amiért 1000 eurós büntetést kapott, de a pole pozíciót így is megtarthatja.

Végeredmény:

PozícióVersenyzőCsapatIdőKülönbség
1 france Jean-Eric Vergne  china Techeetah 1'01.144
2 united_kingdom Sam Bird  united_kingdom Virgin Racing 1'01.421 0.277
3 germany Andre Lotterer  china Techeetah 1'01.487 0.343
4 germany Maro Engel  monaco Venturi 1'01.541 0.397
5 portugal Antonio Felix da Costa  united_states Andretti Autosport 1'02.805 1.661
16 united_kingdom Alex Lynn  united_kingdom Virgin Racing 1'02.139 0.995
17 united_kingdom Tom Blomqvist  united_states Andretti Autosport 1'02.823 1.679
18 italy Edoardo Mortara  monaco Venturi 1'02.834 1.690
19 china Ma Qing Hua  china NIO Formula E Team 1'02.998 1.854
20 brazil Nelson Piquet Jr.  united_kingdom Jaguar Racing idő nélkül -

Előző cikk Alain Prost elhagyja a Renault e.dams Formula-E csapatát
Következő cikk Párizsi ePrix: Vergne újabb futamot nyert, a közvetlen rivális Bird három keréken lett 3.