Massa tanulóévnek fogta fel első Formula E szezonját

Felipe Massa, a Venturi ex-F1-es versenyzője szerint nem sikerült rosszul a bemutatkozó éve a teljesen elektromos sorozatban, amelyet végül a 15. helyen zárt. A brazil számára a csúcspontot a monacói dobogó jelentette.

Felipe Massa, Venturi Formula E on the grid

Simon Galloway / Motorsport Images

Felipe Massa 15 szezont húzott le a Forma-1-ben, a legjobb eredménye összetettben a 2008-as második helye, amely szezont drámai körülmények között húzott be Lewis Hamilton. A brazil pilóta a száguldó cirkuszban 11 győzelmet és 16 pole-pozíciót szerzett, majd 2017-ben visszavonult a formulaautózás királykategóriájából.

A 2018-19-es szezonban pedig már a Formula E-ben indult a 38 éves pilóta, a Venturi szerződtette őt. Az első három futamon nem tudott pontot szerezni, viszont Mexikóvárosban megtört a jég, és azután az 5 versenyből 4-et pontszerző helyen zárt. A szezon csúcspontját a monacói dobogó jelentette számára, ott harmadik lett.

A szezon során összesen 36 pontot szerzett, így összesítésben a 15. pozícióban zárt. Csapattársa, Edoardo Mortara 51 pontot gyűjtött, egy helyezéssel végzett Massa előtt.

„Természetesen nem lehetek boldog, amikor a pontversenybeli helyezésünket nézem. De ez nem jelenti azt, hogy rossz volt a szezonom. Azt gondolom, voltak nagyon jó versenyeim, és néhányszor az időmérőn és a versenyen is jó tempót tudtam mutatni.” – kezdte Massa az e-racing365-nek.

„A futamokon sokszor voltak problémáink. Sok pontot vesztettem technikai meghibásodások miatt, illetve én és a csapatom is követett el hibákat. De voltak nagyon jó futamok is, jól megértettük az autót és a pályákat.”

Massa elmondta, elégedett a csapattársához, Edoardo Mortarához képest mutatott teljesítményével, akit 7-6-ra vert meg az időmérőkön. A brazil szerint Mortarán kívül a HWA két pilótájával, Stoffel Vandoorne-nal és Gary Paffettel lehet összehasonlítani a szezonban mutatott teljesítményét, akik a Venturihoz hasonló autót vezettek.

„A Formula E versenynaptárának egyik pályáját sem ismertem, szóval arra számítottam, hogy az első szezonom tanulóév lesz, többé-kevésbé arra számítottam, ami történt. Szerintem a csapattársammal, Edoardóval lehet összevetni a teljesítményem, illetve a HWA pilótáival. Őszintén szólva úgy gondolom, jó munkát végeztem, főleg az elvesztett pontok figyelembe vételével.” – zárta Massa.

Augusztusban lesz 25 éves a Forma-1 egyik legintenzívebb jelenetsora, Jos Verstappen Benettonjának kigyulladása, amely most, hogy ismét tervbe van véve a tankolás visszahozatala, bizarr aktualitást kapott.