Abszurd fordulat után Lotterer rajtolhat a pole-ból a Róma E-Prix-n!

Ugyan André Lotterer látványos hibát vétett a Superpole-ban a gyors körén, még így is jobb időt ért el Mitch Evansnél, ezzel a Jaguar arcára fagyasztotta a korai (kár)örömöt.

Andre Lotterer, DS TECHEETAH, DS E-Tense FE19

Alastair Staley / Motorsport Images

A második edzésen a címvédő Vergne volt a leggyorsabb 1:29.370-es körével, faragva Roland idején, aki 1:29.738-cal végzett az élen az első edzésen. Összesen hatan mentek be 1:30 alá a második edzésen, melyen Lopez rendesen megtörte a Dragon Racing kocsiját, de vissza tudott vele kocogni a garázsba.

Az időmérő első csoportjában a bajnoki tabella első öt helyezettje volt, vagyis da Costa, d'Ambrosio, Vergne, Bird és di Grassi.

Bird egy kicsúszást követően odatette az első mért kört, ami 1:30.880 volt, majd da Costa javított és 1:30.804-re tette a szintidőt – ami a legjobbnak bizonyult a csoportban.  Az első csoportban kialakult sorrend: da Costa, Bird, Di Grassi, Vergne, és D’Ambrosio (1:31.192).

A második csoportban Mortara, Abt, Frijns, Lotterer és Wehrlein futott neki a gyors köröknek.

Mortara rögtön a tabella élére ugrott 1:30.397-tel, de Lotterer még jobbat futott, ő bement 1:30 alá és 1:29.761-gyel átvette az első helyet. Frijns lett a harmadik, Wehrlein a negyedik, és a második csoport ötödik résztvevője, Abt csak kilencedik időt tudta összehozni.

Sorrend a Q2-őt követően: Lotterer, Mortara, Frijns, Wehrlein, és da Costa az első öt.

A harmadik csoportban, vagyis a Q3-ban a következő pilóták feszültek egymásnak és a stoppernek: Evans, Rowland, Buemi, Sims, Massa és Turvey.

Sims számára idő előtt véget ért a körözés, ugyanis valamilyen oknál fogva félreállt a BMW-vel, ennek következtében piros zászlóval szakították meg a menetet. A BMW-t kitolták, Sims kiszállt, a többiek ismét nekifuthattak a mért körnek, amit buktak a megszakítás miatt.

Evans egész odatette, amit oda kell, bejött a második helyre 1:29.942-vel, Buemi a harmadikra, Massa a hetedik, Rowland a nyolcadik, Turvey a 14. lett.

Sorrend a Q3-at követően: Lotterer, Evans, Buemi, Mortara és Frijns az első öt.

A negyedik csoport résztvevői: Paffett, Vandoorne, Lopez, Dillmann, Günther és Lynn.

Lopez remekelt, harmadik pozícióban landolt (1:30.099), Vandoorne a negyedik, Günther az ötödik lett, Lynn a kilencedik, Paffett a 17., Dillmann a 21. helyen kötött ki.

Ahogy megszokhattuk, az első hat jutott tovább a Superpole-ba, vagyis Lotterer, Evans, Lopez, Vandoorne, Günther, és Buemi.

A Superpole előtti percekben megérkezett a csapadék, aminek 5 százalék esélyt jósoltak az előrejelzésekben, de nem beszélhettünk kiadós zuhéról. A pálya azért csúszósra váltott, Buemi el is rontott egy féktávot a felvezető körben – ugyanígy tett Günther is nem sokkal később, ugyanott.

Buemi mértékadó köre 1:36.331 lett, de Günther lila szektorokat abszolválva érkezett, és 1:35.640-re tette a lécet. Harmadikként érkezett Vandoorne: a belga alaposan szintet ugrott, 1:33.233-mal állt az élre a HWA Ravelab nagy örömére. Az egyre jobb körülmények révén Lopez következett az élen, köre 1:32.906-ban állapodott meg.

Már csak Evans és Lotterer voltak hátra a Superpole-ban: a Jaguar versenyzője menetrendszerűen az élre állt 1:32.483-as körrel, majd Lotterer nagyot hibázott a gyors körében, a Jaguar vezetősége ünnepelt, de mégis a DS Techeetah versenyzője kaparintotta meg a pole-t 1:32.123-as körével.

Előző cikk Susie Wolff szerint a Formula E sosem fogja lecserélni a Forma-1-et
Következő cikk A hetedik futamon a hetedik győztes: Evans nyerte a Róma E-Prix-t