Vergne nyert Uruguayban és összetettben is tekintélyes előnnyel vezet

Az eredetileg pole-pozíciót szerző, később viszont visszasorolt Lucas di Grassi folyamatosan támadta őt, Jean-Éric Vergne viszont minden támadást kivédett, így robog a Formula E bajnoki címe felé.

Jean-Eric Vergne, Techeetah

Alastair Staley / Motorsport Images

Lucas di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler
Sam Bird, DS Virgin Racing

Érdekesen indult az egész uruguayi Formula E-versenyhétvége, ugyanis egy sor büntetés után Jean-Éric Vergne örökölte meg a pole-pozíciót. Pedig a francia az időmérő után még csak ötödik volt...

Onnantól pedig, hogy Vergne az élre került, meg is tartotta a vezetést a verseny teljes egészére, ugyanis hiába tűnt nála gyorsabbnak a pole-t eredetileg megszerző Lucas di Grassi, a brazil semmit nem tudott kezdeni a bajnokaspiráns Vergne-nyel. Vergne az autócserék során sem ingott meg, és pont di Grassi elé tért vissza.

Az első 20 kör is kettejük csatájáról szólt, de mivel az autócserék után is együtt maradtak, ez a macska-egér játék folyt egészen a 37 körös verseny leintéséig. Vergne tehát kitartott, így szezonbeli második győzelmét aratta a chieli ePrix után, és ez a pontversenyben is igencsak jövedelmező volt számára.

A dobogóra Vergne-en és di Grassin kívül még Sam Bird állhatott fel, aki mögött az időmérőn erős, de később visszasorolt Mitch Evans futott be negyedikként - büntetése miatt a tizenhatodik helyről rajtolva! Evanséhoz hasonló felzárkózást mutatott be Felix Rosenqvist is, aki a tizenkettedik helyről egészen az ötödik helyig jött előre.

Sam Bird csapattársa, Alex Lynn lett a hatodik megelőzve Oliver Turvey-t, míg José María López a tizennyolcadik helyről tíz helyet tudott hozni és megmentett néhány pontot nyolcadik helyével, ráadásul övé lett a versenyben futott leggyorsabb kör. López mögött a csapattárs Jérome d'Ambrosio, valamint Maro Engel osztozhattak az utolsó két pontszerző helyen.

Nem alakult jól az előző két urugayi versenyt megnyerő Sébastien Buemi futama, aki hiába haladt a hatodik helyen is, eltalálta a falat, így végül csak a tizennyolcadik helyen értékelték. A verseny egyetlen tényleges kiesője Nick Heidfeld volt.

Uruguayi győzelmével Vergne megerősítette első helyét összetettben, 109 pontja pontosan harminccal több, mint a tabella második helyén álló Felix Rosenqvist 79-e. Sam Bird a harmadik helyen további három ponttal van lemaradva. A szezon szűk egy hónap múlva Olaszország fővárosában, Rómában folytatódik.