Hivatalos: a Nissan bejelentette Buemi csapattársát a Formula E-ben

A vártnak megfelelően Oliver Rowland lett a befutó, aki az időközben a Toro Rossóhoz szerződött Alexander Albon helyét veszi át Sébastien Buemi csapattársaként.

Oliver Rowland, Nissan e.Dams, Nissan IMO1

Fotót készítette: Alastair Staley / Motorsport Images

A Motorsport.com már hosszú napokkal ezelőtt megszellőztette, hogy Rowland lesz a Nissan e.dams második versenyzője. A japánok eredetileg az igencsak erősnek tűnő Buemi-Albon párossal versenyeztek volna a hamarosan kezdődő új szezonban, de a fiatal thai versenyző ajánlatot kapott a Forma-1-ből a Red Bulltól, és borult a forgatókönyv.

A háttérben heteken át mentek a tárgyalások, mivel Albonnak egy frissen kötött 3 esztendőre szóló szerződést kellett felbontania, ami végül sikerült is. Egyelőre nem tudni, hogy a Nissan mekkora összeget kapott cserébe ezért, de minden bizonnyal nem kevés pénzről van szó.

Albon a Toro Rosso pilótája lesz, készülvén élete első F1-es idényére a visszatérő Daniil Kvjat mellett.

A Nissan a hivatalos nyitóeseményén erősítette meg Rowland személyét. A 26 esztendős brit 2015-ben a Formula Renault 3.5 Series-ben lett bajnok. Tavaly az F2-ben versenyzett a DAMS csapat színeiben, és harmadik lett, miközben két versenyről is kizárták. Idén a Le Mansi 24 órás versenyen is feltűnt az LMP1-es kategóriában, de a csapattal nem ért célba. Összesen 137. körig jutottak a Ginetta G60-LT P1 géppel.

"A Formula E bajnoksága a világ legjobb versenyzői közül vonultat fel párat, és nagy megtiszteltetés számomra, hogy a Nissan e.damsot képviselhetem az 5. szezonban."

"Az, hogy Sébastien mellett dolgozhatok, egy hihetetlen lehetőséget jelent számomra."

A hivatalos tájékoztatás szerint az alakulat teszt-és tartalékja Mitsunori Takaboshi lesz, míg a korábbi Nissan GT Academy győztes Jann Mardenborough szimulátoros munkával segíti majd a projektet.