Jelentés az időmérőről

Minimális különbség döntött a pole-ról a Formula E párizsi időmérőjén!

Sébastien Buemi gyakorlatilag szó szerint egy hajszállal volt gyorsabb riválisánál, Jean-Éric Vergne-nél a 2016-17-es Formula E szezon párizsi hétvégéjének időmérőjén, ahol 1:02.319-cel ő állhat fel az első rajtkockába.

Podium: Jean-Eric Vergne, Techeetah

A bajnoki címvédő Buemi sorozatban másodszor indulhat az első rajtkockából, miután hat ezreddel legyőzte Vergne-t az igencsak izgalmas végső szakaszban. A Buemi és Vergne közötti 0,006 másodperc a sorozat történetének legkisebb előnyével megszerzett pole-pozíciója. “Nagyon nagy kő esett le a szívemről, nagyon felszabadult vagyok. Nagyon keményen dolgoztunk azért, hogy fejlődni tudjunk ezen a pályán. Hibáztam párszor az utolsó szektorban, de nagyszerű munkát végeztünk, és rettenetesen boldog vagyok." - lelkendezett Buemi.

A korábbi túraautó-világbajnok, José María López szerezte meg Buemi és Vergne mögött a harmadik rajthelyet 1:02.640-es körrel, azonban egy ideig félő volt, hogy ezt el is veszítheti, miután véletlenül túl sok energiát használt kivezető körén. Bár büntetést nem kapott, de akkumulátora a hiba miatt megsérült, ezt ki kell cserélni a versenyig.

Oliver Turvey ismét bejutott az időmérő Super Pole-szakaszába, ezzel csapata, a NextEV eddig 100%-os teljesítménnyel áll ebben a tekintetben. Végül a negyedik helyet szerezte meg, azonban a versenynek csak tíz hellyel hátrébbról vághat majd neki, ugyanis egyik autójában motort kellett cserélni. Esteban Gutiérrez ötödik helye a mexikói versenyző eddigi legjobb kvalifikációs eredménye.

A hátsóbb régiókban szintén szoros különbségek alakultak ki, ugyanis az eredetileg hatodik helyet megszerző Nick Heidfeld és Felix Rosenqvist között szintén csak hat ezred döntött a német javára. A hetedik helyet Robin Frijns, a nyolcadikat pedig Mitch Evans szerezte meg, előbbi az Andretti, utóbbi a Jaguar versenyzője. A top 10-et Nicolas Prost és Mike Conway tette teljessé.

Rendkívül gyengén muzsikált Lucas di Grassi, aki mindössze a tizenharmadik helyre sorakozhat majd fel, csapattársa, Daniel Abt pedig még hátrébb, a tizenhatodik pozícióban várhatja a lámpák kialvását. A tavalyi pole-pozíciós Sam Bird rettenetesen lassú volt, 1,4 másodperces lemaradása csak a 18. rajthelyre volt elegendő.