Frusztráltan nyilatkozott a Formula E-pilóta: én voltam az egyetlen, aki felvette a versenyt Leclerc-rel

Hosszú téli szünet után a hétvégén visszatér a Formula E. Azt ugyan egyelőre nehéz megtippelni, hogy az új generációs autókkal milyenek lesznek az erőviszonyok, Oliver Rowland viszont úgy véli, talán most is a Forma-1-es szezonra készülhetnek, ha nagyobb szerencséje van.

Oliver Rowland, Mahindra Racing

Fotót készítette: Andrew Ferraro / Motorsport Images

A GPblog a mexikói versenyhétvége előtt beszélgetett Rowlanddel, aki a Mahindra Racing színeiben vág neki az elektromos kategória idényének, azonban elmondta, hogy ha egy kicsit nagyobb szerencséje lett volna pályafutása korai szakaszában, talán nem ebben a szériában versenyezne.

„Reálisan nézve a második legjobb voltam a Forma-2-ben. Harmadik lettem a bajnokságban, az utolsó futamon pedig egy 0,1 milliméteres kihágás miatt kizártak, ahogy korábban két másik alkalommal is. Úgy érzem, én voltam Charles Leclerc egyetlen igazi kihívója“ - mondta a 30 esztendős brit pilóta.

Az akkori F2-es mezőnyből Leclerc egy évvel később felkerült a Forma-1-be, majd George Russell, Lando Norris és Alexander Albon is megtette ugyanezt, Rowland viszont soha nem kapott lehetőséget a motorsport királykategóriájában.

„Nincs kétségem afelől, hogy ezek a srácok jók, de elég jót harcolhattam volna ellenük. Azt hiszem, jókor voltak jó helyen, néha az ilyen előrelépéshez kell egy kis szerencse is, talán nem így kellett volna történnie. Ezzel együtt boldog vagyok azzal, ahogy a dolgok jelenleg állnak“ - fogalmazott az angol.

Rowland egy futamgyőzelemmel büszkélkedhet a Formula E-ben, amit 2019-ben Berlinben zsebelt be. A koronavírus-járvány árnyékában rendezett idényben az ötödik helyen zárt a bajnokságban, viszont a következő szezonban mindössze a 14. lett.

A versenyző úgy véli, hogy a tehetségéhez képest igazságtalan eredményeket ért el. „Pályafutásom során elég sikeres voltam a World Endurance Series-ben és a Forma-2-ben. Közel voltam ahhoz, hogy legyőzzem Leclerc-t, aki egy Premában ült, amikor én is F2-es voltam“ - sopánkodott Rowland.

Vajon Alonso felkerülhet a legidősebb F1-es versenyzők TOP10-es listájára?

Előző cikk Minden, amit a hétvégén rajtoló 2023-as Formula E szezonról tudnod kell
Következő cikk Formula E: Di Grassi-pole a szezonnyitón, Vandoorne a top 10-en kívül!