Formula E: Vergne nyerte a brutálisan szoros időmérőt Bird és Heidfeld előtt Hong Kongban

Egy egészen elképesztő időmérőt edzést nyert meg Jean-Eric Vergne, a Toro Rosso korábbi versenyzője. Sam Bird és Nick Heideld csak egy hajszállal maradt le.

Jean-Eric Vergne, Techeetah

Sam Bloxham / Motorsport Images

Jean-Eric Vergne, Techeetah, leads Stéphane Sarrazin, Techeetah
Jose Maria Lopez, DS Virgin Racing, leads Sam Bird, DS Virgin Racing, Robin Frijns, Amlin Andretti Formula E Team
Jean-Eric Vergne, Techeetah, Andre Lotterer, Techeetah
Mitch Evans, Jaguar Racing
Nicolas Prost, Renault e.Dams
Alex Lynn, DS Virgin Racing
Nick Heidfeld, Mahindra Racing

Ezen a hétvégén rendezik meg a Formula E új szezonjának évadnyitó versenyét. A helyszín Hong Kong és természetesen az eddig megszokottakhoz hasonlóan egy utcai versenypályán feszülnek egymásnak a pilóták.

Már az új idény előtt sejteni lehetett, hogy ez egy szoros versenyhétvége lehet, de a kvalifikáció mindenen túltett, hiszen több ponton is egészen minimális különbségek döntöttek a helyezésekről. Ha megnézzük azt, hogy az első három pilótát mennyi választja el, akkor valószínűleg többször megdörzsöljük a szemeinket…

Végül az ex-F1-es versenyző lett a befutó a Techeetah autójával. A második helyet Bird szerezte meg, aki gyakorlatilag ugyanazt az időt futotta meg, mint a harmadik pozícióban a nagy veterán Heidfeld. A DS Virgin és a Mahindra pilótája „célfotóval” abszolválta az időmérőt.

Az első ötben találjuk még a gyári Audi-versenyzőt, Daniel Abt-ot, majd jön a másik Mahindra versenygéppel Felix Rosenqvist, aki szintén az esélyesek között lehet. Sőt, ha megnézzük a különbségeket, láthatjuk, hogy az első 10 versenyző 0,5 másodpercen belül van egymáshoz, ami egészen szenzációs.

A sorrend Di Grassi nevével folytatódik tovább, aki ugyancsak megjárta a F1-et. Az Audi után Turvey, Da Costa, Buemi és Piquet a sorrend. A tapasztaltabb és esélyesnek tartott Formula E versenyzők közül a svájci és a brazil hátrébb végzett a DAMS és a Jaguar Racing színeiben, de a futamon még bármi megtörténhet.

Egyértelmű csalódásként számolhatunk be Prost teljesítményéről, akinek ez az időmérő most nagyon nem sikerült. A hátránya több mint 4 másodperc volt. Ezzel szemben Kobayashi nem ment rosszul. A japánnak ez az első igazi Formula E fellépése az Andretti Autosporttal. Igaz, Da Costa, a portugál csapattárs majdnem 1 másodperccel volt nála gyorsabb, de Kamui még sokat fejlődhet.