Jelentés az időmérőről

Evans a pole-ban Chilében, 1 ezredmásodperc sem volt a 3. és a 4. között!

Mitch Evans szerezte meg a pole-pozíciót a Santiago ePrix-n, aki mellől majd Maximilian Günther rajtolhat el. De nem lehet elégedetlen Pascal Wehrlein és Felipe Massa sem, akik úgy végeztek a 3., illetve a 4. helyen, hogy ezredre ugyanolyan kört futottak.

Mitch Evans, Jaguar Racing, Jaguar I-Type 4

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

A Santiago ePrix a Formula E 2019/20-as szezonjának harmadik fordulója, amely előtt Alexander Sims állt a pontverseny élén Stoffel Vandoorne előtt, míg a csapatbajnokságot a Mercedes vezette.

Az első kvalifikációs csoportban a pontverseny első hat helyezettje, azaz Sims, Vandoorne, Bird, Rowland, Di Grassi és Lotterer indult.

Di Grassi komolyat hibázott a körén, így nagy lemaradással ő lett az utolsó a hatos csoportban, de nem lehet elégedett Oliver Rowland sem, aki szintén több mint 10 másodperces lemaradást szedett össze, és letörte az első szárnyát.

A leggyorsabb a csoportban Vandoorne volt, majd Lotterer, Sims, Bird, Rowland és Di Grassi következett. Ezután következett a második csoport, amelynek „szereplői” Mortara, Frijns, De Vries, Abt, Calado és Vergne voltak.

A második csoportban Mortara volt a leggyorsabb, akkor az élre is állt. De Vries a második, Vergne a negyedik helyre jött be, de az első 4 között mindössze 78 ezredmásodperc volt Abt az ötödik, Calado a kilencedik helyen állt, míg Frijns tizedik volt, de ő körülbelül 3 másodpercet vesztett az első szektorban.

A harmadik csoportban Da Costa, Hartley, D’Ambrosio, Evans, Wehrlein és Günther következett.

Mitch Evans köre nagyon jól sikerült, és 2 tizedmásodperces előnnyel az élre is állt. Günther a második, Wehrlein a harmadik helyre jött be, Da Costa a hetedik, Hartley a 13., Calado a 14., D’Ambrosio pedig a 15. volt az utolsó kvalifikációs csoport előtt.

Az utolsó csoportban Massa, Buemi, Jani, Turvey, Ma és Müller következett. Itt Buemi volt a leggyorsabb, aki a harmadik helyre jött be, Massa negyedik, Turvey ötödik lett. Janinak a 12., Müllernek a 19. hellyel kellett beérnie, Ma Quinghua viszont nem tudta befejezni a körét, így utolsó lett.

Tehát a superpole-ba Mitch Evans, Maximilian Günther, Sebastien Buemi, Felipe Massa, Oliver Turvey és Pascal Wehrlein jutott be, ők harcolhattak az első rajtpozícióért, míg a 7. és a 24. hely közötti rajtsorrend ezzel kialakult.

A superpole-ban Pascal Wehrlein kezdte meg a sort, és a német versenyző 1:05.645-ös kört futott, majd Turvey következett. Turvey a második szektorban már 3 tizedre volt Wehrleintól, és bár végül nem tudta megverni őt, 143 ezredmásodpercre csökkentette a hátrányát.

A harmadik próbálkozó Felipe Massa volt, aki ezredmásodpercre ugyanolyan kört ment, mint Wehrlein, de a németet sorolták előrébb, mivel ő futotta meg hamarabb a kört. Ezután Buemi következett, a svájci ex-F1-es pedig a negyedik helyre jött be, 164 ezredes lemaradással.

Wehrlein honfitársa, Maximilian Günther volt az utolsó előtti próbálkozó a chilei időmérőn. Günther erősen kezdett, és már az első szektorban 2 tizedet vert Wehrleinra, a második szektorban pedig már 3,5 tizeddel járt előtte. Az előnyét tovább tudta növelni, és végül 543 ezredmásodperces előnnyel az élre állt.

Mitch Evans gurult utolsóként a pályára, és a brit lila szektorral kezdett, majd egy zöld szektorral folytatta – ekkor mindössze 51 ezred volt közte és Günther között. Evans kiváló utolsó szektort ment, és végül 275 ezreddel verte Günthert, és így az övé lett a pole!

A top-10 sorrendje tehát: Evans, Günther, Wehrlein, Massa, Turvey, Buemi, Mortara, De Vries, Vandoorne, Da Costa.

A versenyt az Eurosport 1 fogja közvetíteni. Először az időmérőt adják le felvételről 19:05-től, majd 20:00-kor rajtol el a verseny.

Előző cikk Több F1-es elemet vett át a Formula E-pálya Mexikóban
Következő cikk Günther az utolsó körben előzött, és megnyerte a Santiago ePrix-t!