Formula E: Rosenqvist nyerte a második időmérőt Hong Kongban

A Mahindra versenyzője várhatja a legjobb helyről a hamarosan kezdődő második futamot a Formula E hong kongi versenyhétvégéjén.

Start action

Az első futamot szombaton rendezték meg a Formula E új szezonjában. Az évadnyitó versenyhétvégének Hong Kong ad otthont, mely egy igencsak élvezetes utcai aszfaltcsíkot tudhat a neve mellett.

A második kvalifikáción Rosenqvist volt a leggyorsabb, aki az első és a második szektorban is lila időt ment. A kör végén majdnem összetörte az autót egy túlkormányzott manőver miatt, de végül övé lett a pole.

A második helyre Mitch Evans vetődött be a Jaguar Racing színeiben, majd jön Edoardo Mortara a Venturi, és Daniel Abt az Audi Sport Abt versenygépével. Eredetileg Sam Bird, az első verseny győztese végzett volna a negyedik helyen, amivel igencsak jó esélyei lehettek volna a győzelemre, de a tegnapi 10-helyes rajtbüntetésének köszönhetően ma csak a 14. kockáról fog indulni.

Ezzel többek között Alex Lynn is előrelépett a mezőnyben, aki igencsak előkelő helyről vághat neki a távnak. A DS Virgin Racing versenyzője mögött António Félix da Costát találjuk az Andretti autójával. A TOP-10-be Jean-Éric Vergne (Techeetah), Oliver Turvey (NIO), Luca Filippi (NIO) és Nick Heidfeld (Mahindra) fért oda. Vergne és Heidlfeld, a szombati dobogósok nagyon nem voltak boldogok tegnap, és most sem lehetnek azok, mivel ennél gyorsabb tempóra képesek.

Közvetlen a TOP-10-en kívül találjuk Nelson Piquet Jr-t (Jaguar), és Lucas Di Grassit is. Az Audi Sport Abt bajnok pilótája egy igen érdekes startra számíthat, hiszen nagyon közel van hozzá Nicolas Prost (Renault e.dams), valamint Sam Bird (DS Virgin Racing), akik nem szoktak szórakozni a startnál…

Kamui Kobayashi az Andrettivel ezúttal egy még gyengébb időmérőt zárt a 16. helyen, de a leginkább csalódott Sébastien Buemi lehet. A Renault e.dams svájci versenyzője autót tört, így ez egyelőre nagyon nem az ő hétvégéje.

A második futamot az Eurosport 1 sportcsatorna élőben közvetíti reggel 7 óra 45 perctől

A második verseny rajtsorrendje

Előző cikk Formula E: 10-helyes rajtbüntetést kapott a győztes Bird Hong Kongban
Következő cikk Formula E: dráma és Audi-győzelem a második futamon Hong Kongban