Formula E: Di Grassi nyert Long Beach-en az Audival! Megvan az első női pontszerző!

Ismét egy ex-F1-es versenyző nyerte meg az aktuális Formula E versenyt, miközben a csapattársa is fel tudott állni a dobogóra.

A Formula E mezőnye ezen a hétvégén az amerikai Long Beach-en vendégeskedett, ahol több sztár is képviseltette magát. Többek között ott volt az immáron Oscar-díjas színész is, Leonardo DiCaprio, aki nem mellesleg a Venturi Grand Prix egyik alapítója.

DiCaprio és a csapat boldog lehetett, hiszen Stephane Sarrazin második lett, ezzel 18 fontos pontot gyűjtvén a bajnokságban. Sarrazin akár nyerhetett is volna, miután Nelson Piquet balesete miatt elolvadt Di Grassi kényelmes előnye. Végül azonban a brazil lett a befutó, méghozzá szenzációs teljesítményt nyújtván.

A dobogó harmadik fokára a 17 ezres közönség előtt Daniel Abt állhatott fel a másik Audi Sport elektromos versenygéppel, aki ezzel 15 bajnoki pontot gyűjtött.

Abt mögött közvetlen egy újabb ex-F1-es pilóta következett Nick Heidfeld személyében a Mahindra Racinggel. A 6. helyen a brazil csapattársa, Bruno Senna zárt, majd jött az élről indult és szerencsétlen futamot teljesítő Sam Bird és a DS Virgin Racing.

Érdekesség, hogy az Andretti Formula E női versenyzője is pontot szerzett a 9. helyen. Ezzel Simona de Silvestro lett az első női pontszerző a Formula E-ben.

A verseny két nagy vesztese az eddig favoritnak gondolt Renault e.dams volt. Nico Prost a 11., míg Sebastian Buemi 16. lett.

Végeredmény

Lucas di Grassi, Abt Schaeffler Audi Sport, 45:11.582s (25 pont)

Stephane Sarrazin, Venturi, +0.787s (18 pont)

Daniel Abt, Abt Schaeffler Audi Sport, +1.685s (15 pont)

Nick Heidfeld, Mahindra Racing, +2.343s (12 pont)

Bruno Senna, Mahindra Racing, +4.968s (10 pont)

Sam Bird, DS Virgin Racing, +5.229s (11 pont)

Jerome D’Ambrosio, Dragon Racing, +6.735s (6 pont)

Loic Duval, Dragon Racing, +8.057s (4 pont)

Simona de Silvestro, Andretti Formula E, +10.505s (2 pont)

Mike Conway, Venturi, +10.900s (1 pont)

Nico Prost, Renault e.dams, +11.205s

Oliver Turvey, NEXTEV TCR, +17.417s

Jean-Eric Vergne, DS Virgin Racing, +1 kör

Salvador Duran, Team Aguri, +1 kör

Robin Frijns, Andretti Formula E, +1 kör

Sebastien Buemi, Renault e.dams, +3 lkör (2)

Antonio Felix da Costa, Team Aguri, DNF

Nelson Piquet Jr, NEXTEV TCR, DNF

Előző cikk Ez lesz a világ leggyorsabb önvezető autója: az első kép a Roborace kocsijáról!
Következő cikk Formula E: Di Grassi nyerte a rendkívül látványos Francia Nagydíjat Vergne és Buemi előtt