Formula E: Di Grassi győzött, de még semmi nem dőlt el az utolsó futam előtt

Az Audi versenyzője, Lucas di Grassi nyerte az idei első Berlin ePrix-t a Formula E-ben, viszont a bajnokság szempontjából egyelőre semmi nem dőlt el: Nyck de Vries vezeti a pontversenyt, de még rengeteg pilótának van esélye a bajnoki címre.

Lucas Di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler, Audi e-tron FE07

Andrew Ferraro / Motorsport Images

A korábbi Forma-1-es versenyző Lucas di Grassi tudta megnyerni a Formula E idei első berlini versenyét, ami egyúttal a holnapi szezonzáró versenynek is helyet fog adni. Rajta kívül Edoardo Mortara és Mitch Evans állhatott fel a dobogóra.

A pontversenyt vezető Nyck de Vries szempontjából viszont messze nem alakult ideálisan a futam: defektet kapott, és végül csak a 22. pozícióban ért célba, viszont még így is megtartotta a vezetést – igaz, csak három pont az előnye.

Sam Bird már a rajtnál incidensbe keveredett, és fel kellett adnia a versenyt, Dennis viszont relatíve elégedett lehet, mivel az ötödik helyen zárt, így 4 pontra megközelítette a vezető De Vriest. Frijns csak a 15. helyen végzett, de ő is az esélyesek között van, hiszen ő mindössze 6 pontra van az első helyezettől.

Nato elégedett lehet, a negyedik helyen zárt, Vergne viszont a pole-pozícióból rajtolva „csak” a hatodik lett, de mondani sem kell, még neki is van matematikai esélye a világbajnoki címre.

A pontversenyt tehát jelenleg De Vries vezeti 95 ponttal, mögötte Mortara (92), Dennis (91), Evans (90), Frijns (87), Di Grassi (87) és Da Costa (86) következik, így teljesen nyitott kérdés a cím sorsa. A szezonzáró Berlin ePrix-re holnap 15:30-tól fog sor kerülni, a versenyt az Eurosport 2 élőben közvetíti.