Formula E: Buemi nyert Vergne előtt, a pole-ból induló Di Grassi csak 3.

A Formula-E mezőnye a hétvégén Buenos Airesben csapott össze, melyet az életében először pole-ból induló Luca di Grassi nem tudott megnyerni, csak 3. lett. A győzelmet zsinórban harmadik alkalommal Buemi szerezte meg Vergne előtt.

Sébastien Buemi, Renault e.Dams, Spark-Renault, Renault Z.E 16

Fotót készítette: LAT Images

Lucas Di Grassi, ABT Schaeffler Audi Sport, Spark-Abt Sportsline, ABT Schaeffler FE02
Lucas Di Grassi, ABT Schaeffler Audi Sport, Spark-Abt Sportsline, ABT Schaeffler FE02, Daniel Abt, ABT Schaeffler Audi Sport, Spark-Abt Sportsline, ABT Schaeffler FE02 and Allan McNish
Jean-Eric Vergne, Techeetah, Spark-Renault, Renault Z.E 16

A Formula E buenos aires-i időmérője elég kaotikusan alakult, lévén, hogy Luca di Grassi most először tudta megszerezni a pole pozíciót - annak ellenére, hogy számtalanszor állt a dobogón, és két bajnoki címért is harcolt, a pole eddig nem jött össze neki.

A brazil 1:09.404-es idővel végzett az élen Jean-Eric Vergne előtt, aki az utolsó pillanatokban még befutónak tűnt. Buemi az első szektorban hibázott, emiatt övé lett a harmadik rajthely, míg Turvey és Piquet sorakoztak fel mögöttük.

Grassi érthető módon nagyon örült az eredménynek: "Ez egy nagyszerű pillanat, nem olyan, amire számítottam volna. Az első két verseny után fontos, hogy itt megszerezhettem a pole-t - majdnem hazai pályán..."

A futamon azonban már nem ment ilyen jól neki, ugyanis Buemi és Vergne is előtte végzett. Buemi zsinórban harmadik alkalommal is megállíthatatlannak bizonyult a Renault e.dams -sal - először a Formula-E történelme során.

Bár Buemi a harmadik rajtpozícióból indult, nem sok időt töltött di Grassi és Vergne előtt, a 6. körben átvette a vezetést. Innentől kezdve kézben tartotta a versenyt, és megerősítette vezető pozícióját a bajnoki pontversenyben.

Vergne is jó futamot ment, annak ellenére, hogy Buemi legyőzte, de a verseny vége felé kisebb fejfájást okozott a Renault e.dams versenyzőjének.

Luca di Grassi a pole-t nem tudta győzelemre váltani, ugyanis a futam elején nem tudott jó tempót menni. A harmadik körben vesztette el vezető helyét Vergne-el szemben, majd két körre rá Buemi is elé került. A hatodik körben Oliver Turvey is megelőzte.

A kiállások alatt Di Grassi visszaelőzte Turvey-t, majd visszaelőzte a közben elé került Prostot is, így jött fel a harmadik helyre.

A brazil dobogós helyezése azonban továbbra sem vehető biztosra, hiszen vizsgálják, miután a bokszban nem elég biztonságosan engedte el Piquet-t.

Prost végül negyedik lett Piquet Jr. előtt. Duvalnak a hatodik hely jutott, míg Daniel Abt a hetedik, d'Ambrosio a nyolcadik helyen futott be.

Turvey bár a verseny elején az élen csatázott, és egy ponton még a dobogó is elérhetőnek tűnt a számára, a kiállások alatt pozíciókat vesztett, és ezeket nem is tudta visszahozni - 9. lett.

Lopez a hazai közönség előtt a 10. helyet csípte meg.