Formula E: Andretti-siker Mexikóban, Wehrlein a második a szezonnyitón!

Domináns győzelmet aratott az Andretti versenyzője, Jake Dennis, mögötte pedig a porschés Pascal Wehrlein futott be. Az utolsó dobogós hely sorsa az utolsó körig kérdéses volt a Gen3-as autók első versenyén.

Jake Dennis, Andretti Autosport, Porsche 99 X Electric Gen3

Fotót készítette: Carl Bingham / Motorsport Images

Szombat este rajtolt el a Formula E 2022/23-as szezonja a Mexikóváros E-Prix-vel. A 36 körös futamot Di Grassi kezdhette meg az élről, mellőle Jake Dennis, mögülük pedig Hughes, Lotterer és Ticktum indulhatott. Meglepetésre csak a 14. helyről indulhatott a címvédő Vandoorne.

Di Grassi rajtja jól sikerült, megtartotta a vezetést, és az első 5 helyen nem történt változás, így Dennis, Hughes, Lotterer és Ticktum követte az éllovas brazilt. A biztonsági autónak viszont már az első körben be kellett jönnie, miután Frijns a falnak ütközött.

A safety car utáni újraindítás sem ment zökkenőmentesen: Bird húzódott félre technikai gond miatt, így újból bejött a biztonsági autó. A zöld zászló alatt Wehrlein megelőzte Ticktumot, így a német ex-F1-es feljött az ötödik helyre.

Pár kör után ismét jött a zöld zászló, és nem sokkal később Dennis Di Grassi megelőzésével átvette a vezetést. Ticktum energia-túlhasználat miatt áthajtásos büntetést kapott, ezzel a mezőny végére esett vissza.

Dennis volt a leggyorsabb a pályán, és egy kisebb előnyre is szert tett az Andretti pilótája, míg Wehrlein megelőzte Lotterert a negyedik helyért, miközben a másik andrettis felvette a támadó módot.

A 18. körben Mortara esett ki a Maseratival: az 1-es kanyar féktávján csúszott meg, és a kocsi hátuljával a falnak ütközött. Az eset miatt harmadszor is bejött a pályára a biztonsági autó.

3 körrel később folytatódott a futam, Dennis pedig ismét el tudott nyúlni az üldözőitől. Ekkor az állás Dennis, Di Grassi, Hughes, Wehrlein, Lotterer, Fenestraz volt, Vandoorne pedig a 11. helyen állt a DS Penske-vel.

Wehrlein újabb pozíciókat nyert: miközben Hughes felvette a támadó módot, gyorsan előzött a Porsche versenyzője, majd Di Grassi mellett is elment, így már a második helyen állt.

Az utolsó körök legnagyobb kérdése az volt, hogy ki lesz a harmadik: az energiagondokkal küzdő Di Grassit Hughes és Lotterer támadta, majd Buemi is felzárkózott a trióra. Rast kiesett, ezért lengették a sárga zászlót az utolsó szektorban.

Dennis győzött Wehrlein előtt, Di Grassi meg tudta tartani a harmadik helyét, Lotterer pedig az utolsó körben megelőzte Hughest a negyedik helyért. Buemi a hatodik, Da Costa a hetedik lett, Vandoorne a tizedik helyen futott be.

A Formula E szezonja két hét múlva egy szaúdi duplázással folytatódik, az első versenyt pénteken, a másodikat szombaton fogják rendezni a Diriyah-pályán.