Jelentés az időmérőről

Rosenqvist jókora előnnyel nyerte a Formula E mexikói időmérőjét

A svéd bajnokaspiráns Felix Rosenqvist végzett az élen a mexikóvárosi ePrix-n, ráadásul a pálya hosszához képest tetemes, több, mint két tizedes előnnyel.

Felix Rosenqvist, Mahindra Racing, on pole position

Sam Bloxham / Motorsport Images

Felix Rosenqvist, Mahindra Racing
Felix Rosenqvist, Mahindra Racing, Sébastien Buemi, Renault e.Dams
Nicolas Prost, Renault e.Dams, Sébastien Buemi, Renault e.Dams, Daniel Abt, Audi Sport ABT Schaeffle
Lucas di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler, Felix Rosenqvist, Mahindra Racing
Antonio Felix da Costa, Andretti Formula E Team
Alex Lynn, DS Virgin Racing

Azok után, hogy az első három futam után Felix Rosenqvist vezetett összetettben, a legutóbbi hétvégén elbukta az összetett első helyét Jean-Éric Vergne-nyel szemben. A svéd célja nyilvánvalóan az volt, hogy amint lehet, visszaálljon a tabella élére, ennek érdekében pedig most Mexikóvárosban, az ottani ePrix időmérőjén megtette az első lépést, és megnyerte a kvalifikációt António Félix da Costa előtt.

Az időmérő első szakaszában egyébként még Buemi volt a leggyorsabb, előnye akkor nyolc ezred volt Rosenqvisttel szemben, a Super Pole-szakaszban azonban már ő volt a leglassabb, így csak az ötödik helyről várhatja a rajtot. Rosenqvistnek ez volt egyébként az ötödik pole pozíciója, ezzel pedig gyorsan szerzett is három pontot. A svéd 1:01.645-ös ideje két tizeddel volt gyorsabb da Costáénál, aki a két évvel ezelőtti Long Beach-i hétvége óta először járt ilyen magasságokban időmérőn. A portugál egyébként eredetileg első lett volna, azonban legjobb idejét elvették, így "csak" egy első soros rajthely jutott neki.

A harmadik helyet az az Alex Lynn szerezte meg, aki a második szabadedzésen még csúnyán összetörte autóját, azonban mivel ebben váltót kellett cserélni, tízhelyes rajtbüntetést kapott. A harmadik és negyedik helyről így Oliver Turvey és az előbb említett Sébastien Buemi rajtolhatnak. Az ötödik helyre ezzel a Super Pole-ba már be nem jutó Daniel Abt lépett előre, aki mögött a további helyeket a bajnoki éllovas Vergne, Nelson Piquet Jr., Sam Bird és Nick Heidfeld szerezték meg. Az időmérő után végül Bird is büntetést kapott, csakúgy, mint az egyelőre rettenetes szezont futó Lucas di Grassi, aki a pályán egyébként a tizenkettedik helyet szerezte meg a kvalifikáción. A sok büntetésnek köszönhetően Maro Engel jött előre tizediknek.