A Nissant 15-20 versenyző kereste meg, hogy beüljenek Albon helyére

A Nissan e.dams Formula E csapatát 15-20 pilóta kereste meg Alexander Albon ülésének a megszerzésének a reményében, mondta el a csapatfőnök, Jean-Paul Driot.

Oliver Rowland, Nissan e.Dams, Nissan IMO1

Fotót készítette: Dom Romney / Motorsport Images

Sébastien Buemi, Nissan e.Dams, Nissan IMO1
Oliver Rowland, Williams Martini Racing

Minden jel arra mutatott, hogy a Nissan Formula E csapata a Sebastien Buemi, Alexander Albon párossal fog felállni a 2018/19-es szezonban. Albon 3 éves szerződést írt alá a Nissannal júliusban, azonban az angol-thai versenyző neve azóta szóba került, mint a Toro Rosso 2019-es ülésének az egyik legnagyobb esélyese. Így pedig a Nissannak valószínűleg új versenyző után kell néznie.

A Nissan csapatfőnöke, Jean-Paul Driot azt nyilatkozta, hogy rengeteg versenyző kereste meg őket az üléssel kapcsolatban.

„Rengeteg pilóta keresett meg minket az utóbbi 2 napban, hihetetlenül sok. Volt, aki felhívott minket, más emailt küldött, ha mondanék neveket, sokan meglepődnének. Legalább 15-20 versenyző keresett fel minket.” – mondta a Motorsportnak.

A Nissan a valenciai teszt utolsó napján Oliver Rowlanddal, a DAMS tavalyi F2-es versenyzőjével pótolta Albont. Driot megerősítette, hogy Rowland, aki 2015-ben Formula Renault 3.5 bajnok lett, szintén versenyben van az ülésért.

„Olivert is számításba vesszük, mivel egyébként is sokat gondolkodtunk rajta, hogy ő legyen a harmadik számú versenyzőnk. Jól ismerem őt, mert 2017-ben nálunk versenyzett a Formula 2-ben. Jól teljesített, nyert 3 versenyt és pole pozíciókat is szerzett, és ne felejtsük el, egy Formula Renault 3.5 bajnokról beszélünk.”

Rowland 85 kört tett meg a Nissannal az utolsó tesztnapon, amiből 21-et egy etapban tudott le, ami a leghosszabb etap volt az egész teszthéten.

„Jó volt a teszt, csak a vezetésre fókuszáltam. Jól éreztem magam, és sikerült teljesítenünk a srácokkal a tervezett programot. Az esőben is versenyképesnek tűntünk. Száraz körülmények között nem teljesítettem „gyors” köröket, de elégedett voltam.”

„Nehéz lenne megmondanom, hogy hol állhat a Nissan a Formula E erősorrendjében, mivel a privát teszteken még nem vettem részt. De a valenciai teszten az autó és a tempó is jónak tűnt, de nem tudom kihez hasonlítani a Nissant. Számomra fontos volt, hogy kipróbáljam a kocsit, illetve össze akartam gyűjteni a szükséges adatokat.”

Rowland nem titkolta, szeretne a Nissannal versenyezni a 2018/19-es szezonban.

„Most „becseréltek”, ugyanúgy, mint amikor Nicholas Latifi helyére kellett beülnöm az F2-ben az év elején. De meglátjuk, hogy alakul, szeretnék a Formula E-ben versenyezni, majd kiderül, hogy kit választanak.” – nyilatkozta a brit.

Előző cikk Vandoorne célja, hogy a jövőben a Mercedes versenyzője lehessen az FE-ben
Következő cikk A Formula E egy izgalmas startup, mely alternatíva az F1-ből kimaradt versenyzőknek