Tökéletes körrel Wehrlein szerezte meg a pole-t Mexikóban, Massa a harmadik!

Az ex-F1-es pilóták dominálták a Mexikó ePrix időmérő edzését, ugyanis a pole pozícióban Pascal Wehrlein végzett, mögötte pedig Lucas di Grassi és Felipe Massa. Vandoorne viszont csak a 20. lett.

Pascal Wehrlein , Mahindra Racing, M5 Electro

Joe Portlock / Motorsport Images

A Formula E 2018/19-es szezonjának a negyedik állomásként Mexikóvárosba ment a teljesen elektromos széria mezőnye. Három futam után a pontverseny élén Sam Bird (Virgin) állt, őt pedig Jerome d’Ambrosio (Mahindra) követte.

A mexikói hétvége első szabadedzésén az Abt, Mortara, Sims trió végzett az élen, míg a második szabadedzésen a Da Costa, Massa, Buemi hármas futotta meg a leggyorsabb köröket.

Ezen a hétvégén már ott volt a mezőnyben az ex-F1-es brazil Felipe Nasr is, aki Maximilian Günther helyére érkezett a NIO csapatához, csapattársként pedig Olivier Turvey-t kapta meg.

A Q1-ben Antonio Felix da Costa volt a leggyorsabb, de Vergne is egy tizedmásodpercen belül volt a portugál köréhez viszonyítva. Frijns és d’Ambrosio viszont tetemes hátrányt szedett össze. De a legrosszabb helyzetbe közülük Sam Bird került, akinek megállt az autója, így egy kört sem tudott menni.

A Q2-ben Sims, Lotterer, Abt, Wehrlein és Evans ment a pályára. Wehrlein remek kört rakott össze, és közel 2 tizeddel mindenkit megelőzött. Lotterer az ötödik, Evans a hetedik, Abt pedig az utolsó pozícióba fért oda.

A Q3-ban Mortara, Lopez, Di Grassi, Turvey, Rowland és Buemi következett. Itt nagyon átalakult az élmezőny sorrendje: Rowland került az első helyre, míg Wehrlein a második, Di Grassi a harmadik, Buemi a negyedik helyet szerezte meg. Mortara és Turvey kevésbé örülhetett, ők csak a 8., illetve 9. pozícióig tudták felküzdeni magukat.

A Q4-ben érkezett a pályára a mezőny egyik legismertebb versenyzője, Felipe Massa, aki rögtön egy nagy fékezéssel hívta fel magára a figyelmet. Rajta kívül Vandoorne, az újonc Nasr, Dillmann, Piquet és Paffett következett.

Felipe Massa remek kört rakott össze, a harmadik helyre jött be, így valószínű volt, hogy ott lesz a top-6-ban, vagyis a super pole-ban. Vandoorne köre nagyon gyengére sikerült, 20. lett, Nasr egy 14. pozícióval mutatkozott be és a Dillmann, Piquet, Paffett hármas sem tudott bekerülni a top-10-be.

Tehát a super pole-ban folytathatta Rowland, Wehrlein, Massa, Di Grassi, Buemi és Da Costa.

A hat leggyorsabb pilóta közül először Antonio Felix da Costa futott gyors kört. A BMW i Andretti portugálja 59.819-es köridőt ért el, az pedig sejthető volt, hogy ez nem lesz elég jó kör az első rajtkocka megszerzéséhez.

Buemi lila első szektorral kezdett, de ez sem volt elég, és az ex-F1-es 130 ezredmásodperccel kikapott. Ezután Di Grassi kapott lehetőséget a bizonyításra, a brazil pedig élt is vele, hiszen 59.653-as körével átvette a vezetést.

Felipe Massa köre sem lett rossz, mindössze 42 ezreddel maradt el Di Grassitól, így az átmeneti második helyen állt, és biztossá vált, hogy legrosszabb esetben is a negyedik helyről fog indulni.

Pascal Wehrleinon volt a sor, aki már a második Formula E versenyén a dobogóra tudott állni. Wehrlein lila második szektort futott, sőt nem is állt meg itt: több mint 3 tizedmásodpercet vert Di Grassira! A német köre tökéletes volt!

Egyedül Oliver Rowlandnak volt lehetősége arra, hogy elcsenje Wehrlein elől a pole-t, de nyilvánvaló volt, nem lesz könnyű dolga. Az első szektorban egy hajszállal gyorsabb volt Wehrleinnál, a második szektorban viszont már 1 tizedes hátrányban volt. A végén még hibázott is, így 4 tizeddel elmaradt a némettől, a negyedik pozícióban végzett.

Tehát a pole-t Wehrlein szerezte meg, majd Di Grassi, Massa, Rowland, Da Costa és Buemi a top-6 sorrendje.

A Formula E mexikói versenyét az Eurosport fogja közvetíteni 22:50-től.