Vergne: Egy vicc a Formula E időmérős rendszere

Jean-Eric Vergne a Formula E időmérőjének a lebonyolítására panaszkodott, miután a poros pályának köszönhetően csak a 13. helyen végzett a santiagói kvalifikáción.

Jean-Eric Vergne, DS TECHEETAH

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

Jean-Eric Vergne, és a többiek, akik már a Q1-ben pályára gurultak a Santiago ePrix időmérőjén, a körülmények áldozatai lettek. Vergne futotta meg a legjobb kört a Q1-ben, de a Q2-ben, a Q3-ban és a Q4-ben már sokkal jobb volt a pálya állapota, így egészen a 13. helyig csúszott vissza a francia.

A Formula E időmérője négy szakaszból áll. Az első két szakaszban 5-5 pilóta gurul a pályára, a második két szakaszban pedig 6-6 versenyező. A sorrendjüket az egyéni bajnoki pontverseny határozza meg: aki előrébb van, hamarabb megy pályára.

Mivel Jean-Eric Vergne a pontversenyben a harmadik pozíciót foglalja el, ezért már a Q1-ben a pályára kellett gurulnia, de a pálya állapota miatt esélye sem volt arra, hogy bejusson a superpole-ba, vagyis a 6 leggyorsabb pilóta közé.

„Szerintem nem is kéne időmérő edzés, csak simán fordítsák meg a bajnoki ponttáblázatot, és álljunk fel úgy a rajtrácsra, mert ami itt folyik, az egy vicc.” – kezdte dühösen a DS Techeetah pilótája.

„Tiszta kört futottam, de ilyen körülmények között esélyem sem volt arra, hogy bejussak a superpole-ba. Remélem, változtatnak valamin, mert ez így nem fair. Mi a Techeetah-val ugyanolyan keményen dolgozunk, mint a többiek, ezért vezetjük a konstruktőri pontversenyt. A rendszer egyáltalán nem fair. A pálya tiszta kosz volt, levelek és por volt mindenhol.”

Vergne többek között Lottererrel, Da Costával és a bajnoki éllovas D’Ambrosióval egyetemben rosszul jött ki az időmérős rendszerből, míg a bajnoki pontverseny hátrébb elhelyezkedő pilótái a haszonélvezői a kvalifikációs szabályoknak.

„Viszont jó pozícióban vagyok, mert erős a kocsink. Szerencsére két olyan futamon vagyok túl, amikor sokat előztem, tehát kezdek hozzászokni a helyzethez. A futamon is a lesz a célom, hogy minél többet előzzek.” – mondta Vergne.

Előző cikk Buemi indulhat az élről, mivel Di Grassit technikai szabályszegés miatt kizárták
Következő cikk Hiába a pole, Di Grassit kizárták, így a mezőny végéről indul Chilében!